Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Може да попиташ къде в София продават коркос.
Chefo77 - майстор
Грунд винаги. Паркетен.
Коркос в София има Боби Миланов.
mavryt4o - майстор
вт окт 11, 2022 10:47 pmnaistor написа:
пон окт 10, 2022 12:55 pmPIP написа:
20мм имах предвид за плотовете от дъб, а за челата, ако ще са боядисани може да ги направиш с гипсофазер или циментофазер. С миеща се по-качествена боя при положение, че са вътрешни стълби не виждам да имаш проблеми.
Добра идея за *фазерите, мерси.
За плотове 20мм дъб не намирам - някакви препоръки откъде може да се купят?
Готово изделие за монтаж е скъпо. Ако имаш малко техника може да купиш плотове както са ти препоръчал.
mavryt4o - майстор
вт окт 11, 2022 11:24 pmn_a написа:
вт окт 11, 2022 10:49 pmnaistor написа:
вт окт 11, 2022 10:36 pmn_a написа:

белѝ
изчерпателен отговор като за МАЙСТОРИЩЕ :rolleyes:
Тъп ли си или просто си зациклил? Мавритчо те предупреждава, че ако не е напълно изсъхнал бетонът, ще прави проблеми на дървенията
Прощавайте едно ударение и променя целият смисъл. От влага може да се издуе и отцепи цялото стъпало. Виждал съм го не е приятна гледка. 🙂
naistor - специалист
чет окт 13, 2022 1:39 pmChefo77 написа:
Грунд винаги. Паркетен.
Коркос в София има Боби Миланов.
Значи паркетен грунд разбрах до тук, но не и лепилото :)
Ако става дума за паркети Миланов - https://parketimilanov.com/korkos - явно няма
чет окт 13, 2022 9:04 pmmavryt4o написа:
вт окт 11, 2022 10:47 pmnaistor написа:
пон окт 10, 2022 12:55 pmPIP написа:
20мм имах предвид за плотовете от дъб, а за челата, ако ще са боядисани може да ги направиш с гипсофазер или циментофазер. С миеща се по-качествена боя при положение, че са вътрешни стълби не виждам да имаш проблеми.
Добра идея за *фазерите, мерси.
За плотове 20мм дъб не намирам - някакви препоръки откъде може да се купят?
Готово изделие за монтаж е скъпо. Ако имаш малко техника може да купиш плотове както са ти препоръчал.
Размера ми е 100-105см дължина и тези плотове по 200см не ми вършат работа и затова харесах едни 220см*60см които за 4бр стъпала ще стигнат. Имам потапящ циркуляр и лентов шлайф, имам приятел с фреза/оберфреза .
Chefo77 - майстор
Лепило - двукомпонентно, полиуретаново. Ние работим доста с Recoll, но има и други производители - Soudal, Mapei, ...
mavryt4o - майстор
чет окт 13, 2022 9:23 pmnaistor написа:
чет окт 13, 2022 1:39 pmChefo77 написа:
Грунд винаги. Паркетен.
Коркос в София има Боби Миланов.
Значи паркетен грунд разбрах до тук, но не и лепилото :)
Ако става дума за паркети Миланов - https://parketimilanov.com/korkos - явно няма
чет окт 13, 2022 9:04 pmmavryt4o написа:
вт окт 11, 2022 10:47 pmnaistor написа:


Добра идея за *фазерите, мерси.
За плотове 20мм дъб не намирам - някакви препоръки откъде може да се купят?
Готово изделие за монтаж е скъпо. Ако имаш малко техника може да купиш плотове както са ти препоръчал.
Размера ми е 100-105см дължина и тези плотове по 200см не ми вършат работа и затова харесах едни 220см*60см които за 4бр стъпала ще стигнат. Имам потапящ циркуляр и лентов шлайф, имам приятел с фреза/оберфреза .
Значи ти си на ход :)
naistor - специалист
чет окт 13, 2022 9:42 pmChefo77 написа:
Лепило - двукомпонентно, полиуретаново. Ние работим доста с Recoll, но има и други производители - Soudal, Mapei, ...
Благодаря!

Като каза, че правите стълби от паркет да питам за съвет - две от площадките в моето стълбище ще са от паркет, който продължава от коридорите просто и трябва да измисля завършек на тези площадки като за стъпало; там още не съм сложил паркета, че ходим с обувки - на картинката, където е червената линия е ръба на стъпалато. Предполагам ги правите на 45о ако и челото е от паркет?

Гледам някои слагат едни швартни им викат, дървена лайсна май, не знам дали е специална, че да става за завършек на стъпало. Та се чудех нали при мен стъпалата с плотове ще са по-различни, но така се получи :)
Единия ми вариант мисля е само това чело да го направя и него от паркет и на ръбчето се срещат на 45о, а другия челото ми е като другите чела от гранитогрес или шпакловано и боядисано, но не знам как да завърша тази площадка, че нали трислойния паркет той няма и вид, а и за здравината ..

Прикачен файл

ploshtadka.jpg
ploshtadka.jpg (35.57 KиБ) Видяна 1571 пъти
PIP - майстор
Челото на площатката се прави от същия материал, който ще ползваш за стъпалата.
Chefo77 - майстор
На 45 гледаме да не правим, освен ако клиентът изрично не иска да е така. Не само защото визуално не ни допада, по-слаби са ръбовете на натоварване от изкачване и слизане.
Доколкото разбирам, посоката на редене на коридора/площадката е перпендикулярна на тази на стъпалата. В такъв случай си представи визуално стъпало, което влиза в паркета на площадката. Очертаваш докъде ще ти бъде стъпалото, редиш си коридора нормално, като на мястото на стъпалото слагаш по-малко лепило. След това като изсъхне, с потъващ циркуляр изрязваш мястото за стъпало, махаш излишните парчета, правиш на среза лека фаска - и слагаш стъпалото. Разбира се, винаги имаш вариант лайстна - бих ти препоръчал Т20, да речем, ако нивата са еднакви. Т20 - Т-образна, 20 мм. :)

Тема "Обличане на бетонни стълби с дървени слепени плоскости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: