• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за дърводелството
Carpentercho - напреднал
Здр на всички докато се ровех в нета попаднах на този сайт http://www.euromasterbg.com/index.php?p ... cc563c6c0b в който има интересни инструменти а по точно стяги не знам дали ги има в България но се надявам да помогна :) :bulb:
Carpentercho - напреднал
Само да кажа проверих и установих :-D че има магазини в България почти навсякъде из страната :megaeek:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ше стане човек от тебе :lol: :lol: :lol:
evdoki - специалист
Виж сега, препоръчвам ти да си купиш по-малко но хубави стяги. Напремер Wolfcraft или Irwin или Quick-grip. Вярно че са по-скъпи , но си купувай качествен инструмент
Carpentercho - напреднал
Добър и смислен съвет но откъде в търново не съм чувал да се продават такива марки инструменти
shadowman - майстор
Аз веднъж от зор си купих тоолтех и се държат добре (около 3 години ги ползвам), стягат си. Само кадето едното рамо се откачи, но за 3 пари толкова.
Щайгаджия - специалист
Aз пък си купих едни ъглови стяги от "Баумакс" за по 0.90лв(сега не ми се рови да видя на коя фирма),а преди няколко дни ги видях в същият магазин за по 6 лв.,дали не съм хванал някаква разпродажба тогава?Ползвал съм ги два пъти у се държаха добре(алуминиеви)
velsi - Почетен майстор
Carpentercho написа:
Добър и смислен съвет но откъде в търново не съм чувал да се продават такива марки инструменти
Woolfcraft продават в Практикер, но една стяга и то малка е 30 лева. Не мисля, че е подходяща цена като за начинаещ.
Carpentercho - напреднал
:shock: Ами така е затова мисля да си взема по евтина и няма да е кой знае колко хлабава на мен ще ми трябва за 2-3 неща така че избора ще е лесен
griffin - майстор
Хубави стеги в бг, наистина в практикер съм виждал но верно са по 30 пари :-)
Ако ползваш калпави стеги каквито има в повечето железарии, при тях проблема е в пласмасовите капачета на стъблото и на самата глава на стягата, капачето на стъблото е направено от тънка ламаринка която натиска детайла само в краищата и получаваш прекрасни кръгчета на детайла с който работиш, моето решение вземаш пистолет за топъл силикон запълваш металното краче на стъблото - ама хубаво по добре да прелее отколкото да има празно и слагаш оригиналното капаче обратно то хем се залепя, нем няма да се прореже от металната пастинка на крачето и хем няма да ти прави кръгчета. Капачето на главата и то е добре да се залепи защото също пада.

Не знам колегите на какво мнение са но стеги трябват не всеки може да си позволи стеги за по 30-50 лв и то да има 15 или 20 броя.

Така че колега дерзай :) апропо тия стеги които ти казвам да модифицираш са китайки по 3 до 10 лв бройката по железариите.

Точно тия на топмастер който си дал на сайта мисля че са читави като изпълнение ама не съм ги ръчкал от близо.

На топмастер има няколко бързи стеги които са много удобни като нямаш кой да ти държи но точно тоя модел който аз имам имат едно пласмасово палче вътре което се износва и не трябва да стягаш много после че запецва.

Винтовите стеги са хубави че може да приложиш доста голям натиск, а бързите пък за леснота :-)

С опита ще разбереш кои стеги са ти най удобни :-).

Апропо в бг. не съм виждал никъде тръбни стеги така че тоя вид само ще го гледаме по сайтовете :-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Стяги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: