Всичко за дърводелството
Lestat - напреднал
Не знам дали тука му е мястото, но искам да ме посъветвате от къде да си купя качествена брадва за цепене на трупи ? Гледах онлайн на щил каталог, но не виждам цени
Lestat - напреднал
http://www.stihl.bg/isapi/default.asp?c ... d0%b0.html

Ето такава купувал ли си е някой и колко струва?
griffin - майстор
Колега дранни на някой от дистрибуторите и питай така най лесно и бързо :-)

Иначе в коми такава брадва ползваха из горите поне отстрани много лесно изглеждаше цепенето на дърва :-)
dragozow - майстор
http://www.bg.husqvarna.com/node1821.aspx?cid=141

Ако си харесаш нещо пиши, ще ти кажа цена.
unclebim - специалист
Аз си взех преди време една словенска "super cepilka" за 42 лева от железарията в Панчарево на пътя преди Лебеда и съм много доволен. Острието се разширява към дръжката като клин.
crez - майстор
Колелото на Сточна гара на бул"Сливница"ковачница "Крали Марко"на майстор Ризо. Прави много добри ковани инструменти шила, секачи, брадви, арматурни клещи ,ножици за ламарина и др.
Lestat - напреднал
Мерси колеги.. Ще мина до ковачницата Крали Марко
sek.1 - специалист
Ако имаш време мини събота сутрин на битака в София миналата година от там си купих по две бройки(малък и голям) руски топори с дървени дръжки но там съм виждал и други по лъскави.
ango - напреднал
Доста късен отговор-но в Практикер има такава -40лв.
Стефан - майстор
По повод покупка на брадва имам следния личен случай. Не знам обаче дали ще ми повярвате, и за този раздел ли е.
Случката е следната. Преди повече от 29 г пътувам по пътя за Русе около Плевен. Там има едно заведение около с. Обнова, май Лебеда се казваше. Спряхме там за кратка почивка. Има и чешма. Та, гледам там двама продават брадви всякакви. Полюбопитствах как е далаверата. Гледам единия, продава брадви - боядисани, гладки и с лакирани дръжки. Дизайнерски оформени, красиви. Цена 5 лв/такива бяха тогава цените/. Отива при другия - опърпан човечец, брадвите нито боядисани, направо от огнището. Дръжките грапави, след раш-пилата. Цената 10 лв. Питам го защо е така. В отговор човека бръкна под сталчето, извади едно арматурно желязо Ф6 мм, сложи го на асфалта, и го накълца като бахур. И ми каза: АЗ ПРОДАВАМ БРАДВИ, А НЕ ДРЪЖКИ! :? :? :? Поглеждам първия с дръжките как набързо си събра багажа, и изчезна.

Как мислите - дали си купих брадва, или дръжка?

Тема "Брадва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: