• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 244
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Еди честито за машинката!
Затвърждавам си мнението, че колкото пъти ида на вилата и все нещо ново покрай тебе. :-D
EDI - майстор
Благодарско. :partyman: Май наистина така става, отидеш да вилата и хоп, сдобия се с нещо. :lol: Днес даже вече я монтирах на масата. :-D Завъртях я с табления и очевидно работи по-добре от РАЙДЪР-а, няма вибрации, няма нищо, понеже вече не слагам удължител.По-тиха е от РАЙДЪР-а освен това.Сега масата може да се ползва и с двете фрези, кеф ти РАЙДЪР, кеф ти МАКАЛИСТЪР.За две минути могат да се сменят.Направих снимки, ама не съм ги свалил на компютъра.Тези дни ще стане, от утре съм в отпуск и ще имам време. :partyman:
Тани - модератор
Момчета, току що пристигна и моята прахосмукачка. И аз си взех като вашите, но май сбърках. Доста малка ми се струва, а по-голямата щеше да е само малко по-висока, което нямаше да е проблем. Има обаче едно предимство - жената в никакъв случай няма да пожелае да я ползва, защото домашната освен, че е по-лека, се оказа че е по-мощна и значително по-тиха, а си има и хепа торбички и филтри и не изпуска и прашинка навън. За това ми е и питането всъщност - какви филтри ползвате? Само хартиената торба ли? Моята пристигна единствено с хартиена торба в комплекта и нищо друго. Дори няма филтър за мокро, който като чета в инструкциите май трябва да се ползва и заедно с торбичката , а не само за мокро почистване.
ZEDYCUS - майстор
Честито и на теб Тани. :-D
Баш специалиста по прахосмукачките работи здраво по вилата и го няма никакъв, та се наемам да отговоря.
В моя комплект имаше хартиена торба, платнена и филтъра за вода. Надянал съм ги и двете както си пише в упътването. А за капацитета на мен ми е достатъчен, дали за оберфрезата при работа с пдч или като днеска с праха на близо 70 анкера 12мм в шлайфан бетон. Преди да си тръгна мислех да изхвърля торбичката, но се оказа че е пълна по малко от половината.
А, че няма Хепа филтри, то на кой обект трябва да е толкоз чисто ,че да не прехвърча някоя прашинка в повече. :-D
.
Ааа тука бил, сега ще чакаме да пуска снимки каква я е свършил. :partyman:

Прикачен файл

Стелажи..jpg
Последна промяна от ZEDYCUS на вт авг 27, 2013 8:40 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
При мен в комплекта имаше една торба, един нагънат филтър цилиндричен /него май го купих допълнително/ и един филтър цилиндричен от нещо като дунапрен.Него го водят за мокро, нахлузва се върху нагънатия филтър, ама за не съм го сложил.Нагънатия филтър си е чист, 99,5% остава в торбата.И на мен ми стига за машинките и дебита и силата.
Chefo77 - майстор
Тани написа:
Момчета, току що пристигна и моята прахосмукачка. И аз си взех като вашите, но май сбърках. ...
Ами ако се беше обзавел с Макита от подходящия човек, нямаше да ревеш :lol:
Питай оня днес как реже 22 мм ОСБ с ръчния циркуляр със забучен в задника му маркуч (на циркуляра, мръсници)... прашинка няма на земята :) :)
Тани - модератор
Доколкото знам Лавора има по-добри параметри. Става въпрос, че може би трябваше да си купя по-големия. Вече пробвах как се държи с праха, за който най-много се притеснявах - шлайфах шпакловка с шкурка 320. Щом с този фин прах се справи без да задръсти хартиения филтър, значи каквито и да са стърготини няма да са проблем. Дори тези от фрезоване на MDF. Торбата явно наистина има значителен обем, защото събрах доста боклуци, а почти не е започнала да се пълни. Прахосмукачката се оказа и по-лека, отколкото си мислех, по-лека от домашната ми прахосмукачка, която изглежда значително по-малка на обем. Явно на домашната двигателя ѝ тежи повече , защото е 2 kW Може би и по-голямата мощност е причината , домашната да има по-добър вакум. От друга страна може би при Лавора да са направили компромис с вакума за сметка на дебита. Засега и на мен ми върши работа, въпреки че се изненадах, че е по-зле от домашната прахосмукачка. Може би съм бил с по-големи очаквания в следствие на сравненията ви с домашните прахосмукачки :wink:

Еди, беше споменал нещо за многократно ползване на торбичката. Би ли обяснил/снимал как става? Бях си поръчал допълнителни торбички, но явно не е имало и ми я пратиха с една единствена. Сега си поръчах и нагънат филтър, защото не знаех, че се поръчват отделно и не са включени в комплекта. Този филтър за мокрото, не се ли надява вместо нагънатия, а не върху него? Ако засмучеш вода, нали ще се намокри? Хартиения пропуска по малко от най-финия прах. Понеже няма изходящи филтри, по казана си личи прахоляка от изходящия въздух, но не е болка за умиране. Все пак няма да се ползва в къщи, а по обектите. Предполагам, този нагънатия е предназначен да обира тези най-фини частици, освен, че прахосмукачката може да работи без торба, когато е с него. Ще го пробвам като пристигне за стърготините от рендето и циркуляра.
bimbaeco - майстор
От много време се каня да си преправя линеала на масата за фрезата. Не бях доволен от сегашния ѝ вид, защото често детайлите запъваха в отвора за фрезера. Реших да я обшия с ламиниран паркет (сигурно вече сте видели, че това ми е любим материал за разни приспособления), защото е гладък и износоустойчив. Преди да го монтирам, исках да направя канал, който за държи обикновен машинен винт ø 6, за да мога да захващам различни аксесоари. Каналът е широк 10 mm, колкото главата на винта, а ламиниланият паркет го презастъпва така, че да остане място колкото да мине вала на винта ( 6 mm). За да не се налага да сменям цялата обшивка, когато отворът се разнищи от различните фрезери, направих вложка, която се сменя. Не се налага да я завинтвам, защото е с трапецовидно напречно сечение и може да излезе само от долната страна на линеала. На последната снимка се вижда приспособлението, с което придържам детайлите съм фрезера, за да съм сигурен, че няма да се вдигнат нагоре. По-популярни са тези (https://www.google.bg/search?q=home-mad ... B404%3B310), но на мен това решение ми харесва повече (видях го тук http://www.youtube.com/watch?v=JEUUdWr7ElA).

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg
EDI - майстор
Привет на всички.Малко ме нямаше - отпуска на морето с фамилията :-D, работа на вилата, та скоро не съм писал.Добре ти е станал линеала.Хитра идея за притискането.Аз не ползвам притискане, водя на ръка детайлите и до сега не съм имал проблеми с навдигането им.Тани, развих и срязах торбата отдолу, изпразних я и после я навих и залепих с широка хартиена лепенка.
bimbaeco - майстор
Добре че си пак на линия, че форумът беше осиротял без тебе. Това за придържането е само да по-тънки неща. При мен се надигат често, сигурно защото ги подавам по-бързо или защото ме е страх да ги притискам по-близо до фрезера (знам ли и аз). По-дебелите ги бутам с дръжките за абрихта.
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: