• 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 244
Всичко за дърводелството
Martorudy - напреднал
Мерси, има цанги Кумай! :)
EDI - майстор
А така, браво :partyman: .При него в общи линии, всичко има. :-D
krasko_ood - специалист
krasko_ood написа:
Sharkolia написа:
Иначе на мене ми е интересно как се представят фрезите FERM ? До колкото прочетох някъде за тях те би трябвало да са няква дъщерна фирма на Proma и също така трябвало да се произведени в Холандия . Ала дали е истина знаят само китайците :)
Сериозно ако някой има впечатления ,ще помоля да ги сподели!
В момента работя с такава фреза. Единственото което леко ме дразни за момента е че в регулатора на оборотите не прави някъде контакт което при разклащане се оправя, но не е в това проблема. Тук сервиз си требе :-D . Като цяло машинката се представя добре. На кутията и пише произход Холандия, баркода беше холандски, но......... има дребен шрифт :lol: PRC като се прибера в събота и неделя ако не забравя да снимам ще ви пратя снимка на кутията. Така, че всичко е до късмет независимо какъв е бранда. В крайна сметка всичко е Made in PRC.
Във връзка с това докато бях отпуск снимах етикета на кутията. За сведение ще Ви го напиша за да не се чудите какво е.

Дизайн на FERM. Сглобено /асемблирано/ в PRC /За сведение на незнаещите е PRC означава People Republik of China, произведено в китай :finga: /

Прикачен файл

ferm_etiket_11.jpg
етикет на кутията на ферм
ferm_etiket_11.jpg (92.91 KиБ) Видяна 1662 пъти
Фитилчо - майстор
Фрезището ми е готово :lol:

Нови японски лагери, нови четки и пренавиване - 90 лева


Време е за маса за нея и за циркуляр(комбинирана, със сменящи се плочи)
cvetankirilov - специалист
колеги дърводелци, помагайте да избера от трите едно спрямо цена качество:
http://olx.bg/oberfreza-hitachi-1600-va ... -i53455592
http://olx.bg/oberfreza-urks---1-2-i-1- ... -i53799546
http://olx.bg/oberfreza-dewalt-i56048440
и ако може някой да ми каже девалта дали носи 1/2 инч цанга. :partyman:
nikolson - майстор
Ако ДиУолта е 625 серия е №1, но ме съмнява. Хитачи 12 серия пише че е 1/2, Уоркса е хоби серията, но пък е с повече допълнения- 1/4, куфар и т.н.
griffin - майстор
Че драскам подред.
Хитачито е профи техника доколкото знам, тоя модел съм го пипал и ми хареса че движението нагоре надолу е доста плавно. Има 1/4 и 1/2 цанги което води до това че ще може да си намираш по евтини фрезери от интернер. Паралелния водач е с финна настройка което може да ти е удобно като правиш канали, повечето водачи са просто една ламаринка. Доколкото съм виждал цената на тая нова е към 600 кинта.
Works-a съм го виждал на живо и бих казал че е от нивото на скил фрезите. Доколкото знам самата марка е собственост на фирма която пуска профи инструменти но не се сещам коя точно.
Девалта спец аз не виждам нито колко вата е нито с кви цанги е :).

Лично аз предпочитам фрези с инчови цанги за да може да си пазарувам по евтини фрезери от ибей, ако фрезата има 1/2 цанга може да ползваш по дълги и по разнообразни фрезери заради опашката, по принцип по убавите фрези потъват повече и са по удобни и за маса :).
teon - специалист
....ако е от значение за теб- Хитака няма регулиране на оборотите,предполагам Девалта и той...
KingLin - майстор
Първо да кажа за WORX-a от Перник в поста по нагоре. Понеже се чудех дали да не го взема аз пратих кумеца (връло перничанче :-D ) да го види на място. Както си и личи на снимките оберката е почти нова с показаната окомплектовка. Няма видими луфтове и човека даже свали 20 лева от цената. Обаче макар и примамливо за мен като аматьор който няма да ползва често подобен инструмент аз реших да се спра на Bosh-a дето го сънувам от бая време :) Та даже и сега е в промоция за 199 лв. Гаранцията и сервиза взеха превес над куфара и инчовите цанги. И сега съм горд собственик на ето това:
Прикачен файл:
oberka.jpg
oberka.jpg (77.57 KиБ) Видяна 1329 пъти
:partyman: :partyman: :partyman:

В магазина питах дали модела има и инчови цанги но ми отговориха че има ама за България не се внасяли. Същия отговор получих и като исках куфар... :x
Видимо доволен (почти) паля и се прибирам с мерак да си разгледам подробно новото бебче. ОБАЧЕ отварям разглеждам и оооо УЖАС - вместо описаните 2 цанги 6 и 8 мм вътре има и ТРЕТА :-D :-D :-D Шублера веднага показа че въпросната трета цанга е 6.35 мм
Прикачен файл:
cangi.jpg
cangi.jpg (48.38 KиБ) Видяна 1329 пъти
Явно внасят инчови цанги просто не знаят :finga:

Та новия ми гъдел сега е да си намеря една 12.7 мм цанга и един куфар за фрезата "от тия дето не ги внасят" :D
Ако някой знае конкретно къде има ще съм благодарен да сподели.

И още един въпрос: Фрезери които ги дават че са за бормашина като ТЕЗИ могат ли да се ползват на оберфреза?
cvetankirilov - специалист
ми спрях се на уъркса, поръчах и като дойде ще я пробвам, и ще споделя мнение,макар и малко аматъорско.Засега ще бъде това а по нататък ще мисля по-профи машина.Тя е с инчови цанги и има някой друг фрезер,ама ще трябва да се търсят и милиметрови
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: