• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 244
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Така, като я гледам е 12,7, в САЩ правена, от Англия.Европейците са 12 мм.Спокойно можеш да си поръчваш лека полека инчови фрезери.За БОШ се намират всякакви цанги и инчови и метрични.Сигурно ще намериш, макар машината да е стар модел и не знам дали новите цанги БОШ стават на старите валове.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте ,да се похваля и аз със новата придобивка:

Изображение

Преди да пристигне фрезата си закупих тези червени фрезери,купих ги за 6 мм.:

Изображение

На другият ден пристига фрезата и съседа който е майстор дърводелец реши да постави фрезер на фрезата и да я изпробва.Но фрезера не влизаше,и докато се усетим и цангата 6 мм. се счупи.
Оказа се че фрезерите са 6.3 мм.,тогава си купих тези които са 8 мм.:

Изображение

Сега и да купя оригинална цанга 6 мм.пак няма да мога да ги ползвам.Вие като хора с опит какво ще ме посъветвате?

Фрезерите са китайчета,но като за начинаещ като мен са добри,тъкмо да се науча.
EDI - майстор
Да ти е честита машината :partyman: .За любители е много добър избор.Гледам два комплекта фрезери с надиплил, ще ти вършат работа за дома :partyman: .Иначе сте прецакали цангата, ама здраве да е.6,35 трябва да си търсиш цанга, ама трудно ще намериш точно такъв модел ми се струва.
bimbaeco - майстор
Алцек, жив и здрав да си я ползваш. Хубава е машинката.
griffin - майстор
Колега така като гледам новия скил е изкопирал зеления бош в момента, ако цангата излиза заедно с присъединителната гайка бих те посъветвал да потърсиш 1/4 цанга за бош. Ако има в киров може да отидеш с фрезата да тестваш иначе от интернет. Много ми е странно че скил няма 1/4 цанга, аз имам предния модел който го ползвам като настолна и избрах именно него навремето защото само той беше с 1/4 цанга от моделите в БГ тогава. В момента поне навън почти всички фрези вървят стандартно с 6/8 и 1/4 цанги. Потърси и в нет-а за цанга на скил но така като гледам ми се струва че ще са взамозаменяеми с зеления бош.
Дано се оправиш че 6-ца и 8-ца фрезери аз по рядко успявам да си намеря.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Благодаря Ви момчета за пожеланията и съветите.Не си мислете че ще спра с въпросите, ще ви досаждам още :) .
Искам да си направя една маса за фрезата,изгледах доста клипчета,и изчетох всичките ви мнения,но много неща още не ми са ясни. Да ви се представя,казвам се Георги Черников Иванов и живея в гр.Русе (родом съм от Добруджата) на 54 год. съм и ми предстои пенсиониране напролет и с нещо трябва да запълвам свободното време.Идеи ми се въртят доста в главата,терен за работа много и по моята къща и по къщата на село.Поздрави :drinkers:
EDI - майстор
Няма проблеми, ще помагаме.Има доста теми с маси във форума, намери ги и ги прегледай, ако нещо не е ясно, питай.Поне време ще имаш много.
bimbaeco - майстор
Здравей, Георги, аз съм Мишо.
viewtopic.php?f=35&t=42063
Това е на ЕДИ темата за маса за оберфреза, ама ние май в тази по-често пишем (което е тъпо, защото се разводнява темата). Като качиш фрезата на маса, става нещо съвсем друго, добре си се насочил. Ще ти върши много работа.
Ето един линк към моята най-любима фреза (http://www.youtube.com/watch?v=ag6v67sE8jA и това http://www.youtube.com/watch?v=JEUUdWr7ElA). Този човек се казва Гуидо Хен и пише за едно дърводелско списание в Германия (Holzwerken). Най много ме впечатли как си е направил механизма за повдигане на фрезера - с винтов крик от кола.
Успех с фрезата и масата. Аз моята я правих 5 години :yawinkle: и още е само прототип.
EDI - майстор
Ей, браво, ценни клипове :partyman: .Доста има какво да се крадне като приспособления.От тук значи си видял твоето приспособление за притискане към масата.Прототип, прототип, ама нека ти върши работа.Следващата маса е по-добра от старата, нали знаеш.Поне при мен е така, новата маса е с повече подобрения, ама има още много какво да направя при следващата. :lol:
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: