Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
cvetomir_77 написа:
Това като го гледам е 1:1, като моя "Ербауер", само че на моята пише 2100 вата.
И цангите са инчови срещу милиметрови. По-добре Ербауера. Марка е на http://www.screwfix.com/p/erbauer-erb38 ... 240v/81664, дъщерна фирма на Кингфишер. Имат магазини и в Германия, ама дали цангите са инчови...
KOLOBAR - напреднал
Под 1800W оберфреза не е за професионално натоварване, не коментирам леки профилни операции по кантове, за там и 500 спасяват ситуацията.
profesionalist_wood - майстор
bulhomes2 написа:
Темата е фреза и оберфреза. Има фрези по 2-3 киловата, тук тръгвате да се хвалите с такива оберфрези. Оберфрезата е измислена да се ползва ръчно, а за стационарно се ползва истинска фреза. Мисълта ми е, че все едно да се хвалиш със Смарт с двигател на Порше. Не, че не е възможно, но смисъла се губи.

И аз имам оберфреза, монтирана на маса. Имам и друга оберфреза за ръчни операции, която си стои отделно да не свалям настолната. Имам и истинска фреза. И си ползвам и трите. Всяка си има предимства и недостатъци. Даже не знам какви мощности са ми оберфрезите, но досега не ми е липсвала такава. Мисълта ми е, че мощността на една оберфреза не би трябвало да е предмет на претенции.
Ооо човека с 8 фирми му пречат фрезичките,отде време намираш и тук да недоволстваш :-D Айде работи си по фирмичките
cvetomir_77 - специалист
profesionalist_wood написа:
bulhomes2 написа:
Темата е фреза и оберфреза. Има фрези по 2-3 киловата, тук тръгвате да се хвалите с такива оберфрези. Оберфрезата е измислена да се ползва ръчно, а за стационарно се ползва истинска фреза. Мисълта ми е, че все едно да се хвалиш със Смарт с двигател на Порше. Не, че не е възможно, но смисъла се губи.

И аз имам оберфреза, монтирана на маса. Имам и друга оберфреза за ръчни операции, която си стои отделно да не свалям настолната. Имам и истинска фреза. И си ползвам и трите. Всяка си има предимства и недостатъци. Даже не знам какви мощности са ми оберфрезите, но досега не ми е липсвала такава. Мисълта ми е, че мощността на една оберфреза не би трябвало да е предмет на претенции.
Ооо човека с 8 фирми му пречат фрезичките,отде време намираш и тук да недоволстваш :-D Айде работи си по фирмичките

Освен това не виждам някой да се хвали. Човека си търси фреза, а аз споделих, че според мен фрезите са еднакви, но различно брадирани.
EDI - майстор
НОВОМЕТ внасят и продават WORX, продават и двете оберфрези 1500 и 1800 вата, предполагам при тях няма да има проблем със сервиз и части.
bulhomes2 - майстор
profesionalist_wood написа:
bulhomes2 написа:
Темата е фреза и оберфреза. Има фрези по 2-3 киловата, тук тръгвате да се хвалите с такива оберфрези. Оберфрезата е измислена да се ползва ръчно, а за стационарно се ползва истинска фреза. Мисълта ми е, че все едно да се хвалиш със Смарт с двигател на Порше. Не, че не е възможно, но смисъла се губи.

И аз имам оберфреза, монтирана на маса. Имам и друга оберфреза за ръчни операции, която си стои отделно да не свалям настолната. Имам и истинска фреза. И си ползвам и трите. Всяка си има предимства и недостатъци. Даже не знам какви мощности са ми оберфрезите, но досега не ми е липсвала такава. Мисълта ми е, че мощността на една оберфреза не би трябвало да е предмет на претенции.
Ооо човека с 8 фирми му пречат фрезичките,отде време намираш и тук да недоволстваш :-D Айде работи си по фирмичките
За пореден път показваш, че си пълен идиот.
profesionalist_wood - майстор
bulhomes2 написа:
profesionalist_wood написа:
bulhomes2 написа:
Темата е фреза и оберфреза. Има фрези по 2-3 киловата, тук тръгвате да се хвалите с такива оберфрези. Оберфрезата е измислена да се ползва ръчно, а за стационарно се ползва истинска фреза. Мисълта ми е, че все едно да се хвалиш със Смарт с двигател на Порше. Не, че не е възможно, но смисъла се губи.

И аз имам оберфреза, монтирана на маса. Имам и друга оберфреза за ръчни операции, която си стои отделно да не свалям настолната. Имам и истинска фреза. И си ползвам и трите. Всяка си има предимства и недостатъци. Даже не знам какви мощности са ми оберфрезите, но досега не ми е липсвала такава. Мисълта ми е, че мощността на една оберфреза не би трябвало да е предмет на претенции.
Ооо човека с 8 фирми му пречат фрезичките,отде време намираш и тук да недоволстваш :-D Айде работи си по фирмичките
За пореден път показваш, че си пълен идиот.
А ти за пореден път показа че си лош човек. Дори съм сигурен че в форума никой не ползва квалификация ,,идиот,, към някой и към теб. Парите са ти изпили ума и не владееш емоциите си.
mavryt4o - майстор
Защо да му пречат :? Прав е че всяка опция има предимства и недостатъци затова е хубаво да имаш от всичко другото е все компромиси.А това за фирмите беше малко излишно.
la_bamz - специалист
И аз малко да се похваля/оплача. Днес пристигнаха фрезата и фрезерите
Прикачен файл:
Photo0060.jpg
Първоначално се зарадвах, но след като разопаковах, забелязах че не е добре опакована и след транспортирането от Англия има счупен"върток" и счупвания по корпуса :
Прикачен файл:
Photo0062.jpg
Не е нещо фатално, но все пак си е счупено. Фрезата не е ползване много освен счупването няма и драскотиня по нея.
Другото кофти (и може би по сериозното) е, че продавача беше обявил че има 2 цанги 1/2 и 1/4. За съжаление дойде само 1/4, което е проблем защото едно от задължителните ми условия беше да е с 1/2 цанга.
Прикачен файл:
Photo0064.jpg
За това и си поръчах успоредно комплекта на тренд :
Прикачен файл:
Photo0065.jpg
Който не е ползван никога. За него не съжалявам .. за 39 лв е добре.

Та ако има някой да даде съвет дали мога да сложа друга цанга или да я преработя по някакъв начин, че като гледах цените са ким 46-7 паунда за 1/2 #-o
EDI - майстор
У нас се продава 1/2 за БОШ, всеки представител ще ти достави, дори и да нямат налични.Към 50 лева ще дойде грубо.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: