• 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 244
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
Колега едната ми фреза е 1400 модела немат място за цанга 1/2 провери с шублера да видиш колко остава, и аз съм търсил в каталозите на боша но нямат за съжаление.
KingLin - майстор
Мерих ги още като видях че са 3. 6.35 си е. Аз в каталозите не съм гледал лично. Питах днес в магазина. Продавач консултанта (мъж беше да ме извиняват дамите :-D ) се рови някъде и каза цитирам по памет "Да съществуват за модела но не се внасят за Бош в България. Може да си поръчате от чужбина"
Не знам дали е от значение но инчовата ( на снимката в средата) е леко профилирана за разлика от 6 милиметровата. Аз си го обяснявам това че е така за да се различават една от друга на пръв поглед.
bimbaeco - майстор
Грифин имаше предвид, че гнездото във вала не може да поеме фрезер с опашка 12,7 мм (дори за 12 е малко). Под "инчова" има предвид 1/2, а не 1/4 инча (6,35 мм).
Иначе честито и на теб и на Цецо за новите машинки, дано излязат добри.
ceco_144 - специалист
http://olx.bg/oberfreza-einhell-th-ro-1100-e-i42062191

за този модел като аматьор на първо време дали ще ми върши работа :)
ZEDYCUS - майстор
Да. Кратко и ясно, карах близо 3 и повече години с една Бъджет за 60лв от Практикер. А съм правил и рязал доста метри на дърво и плоскости. :wink:
А на вилата е айнхел монтирана на маса вече 6 година. :partyman:
ceco_144 - специалист
Еми значи утре смело ще я поръчам, дано и на мен толкова години да кара. Не че много разбирам как се работи, ама ще се уча. Гледам тук клипчета, теми.
KingLin - майстор
Изобщо не ми дойде на акъла за това :datz: . Наистина няма да влезе 1/2 :evil: Конуса започва от 13 милиметра така че е абсурд.
А по въпроса за фрезерите които се водят за бормашина? Защото в обявата са си доста евтини. Не знам само дали издържат на оборотите на фрезата.
bimbaeco - майстор
Виждал съм да използват форстнери на фреза, за такива не знам. Ако намалиш оборотите докрай би трябвало да стане - битовете едва ли ще разберат какво ги върти, ако оборотите са в допустим диапазон. :-D Единственото условие е опашката на тези фрезери да е с размер, който да пасва на някоя от цангите, с които разполагаш. Аз лично съм дупчил дупки с 8-милиметрова бургия за бормашина, монтирана във фрезата (така намерих центъра на отвора в масата за фрезата).
nikolson - майстор
То за можене може, но дали е редно. Точността на изработка при фрезерите е по-голяма, защото е предвидено да работят на високи обороти. При свредлата точността е по-ниска, затова, поставени на фреза, може да се появят вибрации, което да доведе до счупване.
griffin - майстор
Форстнерите са предвидени за по ниски оборото поради големия си диаметър, бормашината има около 3000 макс обороти, а фрезата 6000-9000 ако поставиш форстнер в фрезата дори и да не се разпадне, ще го опечеш като го пуснеш да пробива. 3000 оборота на форстнерите не им се нравят обикновенно пробивам в средата на диапазона на оборотите на бормашината конструкцията на бита не позволява бързо изхвърляне на стружката и прегряват. Иначе има спираловидни битове които са много близо до бургия така че с подходящо заточена бургия би трябвало да спестиш некой лев :-D
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: