Всичко за дърводелството
themask - специалист
Юнаци, малко встрани от темата с фрезите, но да попитам - с моя Metabo KGS254 мога ли да режа метали? Ако да, какви дискове се ползват? Или може би задавам тъп въпрос? :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
themask написа:
Юнаk...
Metabo KGS 254 M Sliding Mitre Saw 254mm Blade 1800w 240v The KGS 254 is a slide mitre saw designed for the woodworking enthusiast
Потапящ герунг циркуляр с мощен и надежден мотор, пригоден за рязане на дърво, панели и пласмаси с въртящ се плот.
bulhomes2 - майстор
А що във темата за фрези търсиш отговор за циркуляр? Аз ще ти отговоря, но там имаш по-голям шанс, и ще е по-намираемо за следващите питащи.

Мианалата седмица си взех една такава пендулка - https://youtu.be/56_9wX8mNS4?t=82
и беше с такъв диск - https://www.machinemart.co.uk/p/rage-3- ... nium-wood/ дават го да реже и метал. Пробвах, но не ми хареса. Той е и доста тъп де. Но не вярвам след заточване да изкара кой знае колко с рязане на метал.
nikolson - майстор
Оборотите са високи. Виждал съм и двускоростни пендули, на ниските режат метал със специален диск, на високите дърво. Метабото няма да може.
пишман_майстор - майстор
С един траф от японски климатик , ще паднат оборотите с поне 30%-40%....Вече отделна тема дали върт. момент ще е достатъчен...
mavryt4o - майстор
Може да си купи един и да пробва ей така за идеята :-D
themask - специалист
n_a, благодаря ти за включването, мога да чета и изненадващо дори съм чел упътването, но въпросът ми е дали упражнението с метал е невъзможно или не е препоръчително. Рязане на дърво с ъглошлайф също не е препоръчително, но много хора го правят.
bullhomes, а де? :) Реших, че тук бяхме обсъждали и герунги, но явно съм се объркал...

Явно ще трябва да си взема стойка за ъглошлайф :partyman:
bulhomes2 - майстор
Покрай стойката ще си вземеш и още един ъглошлайф. Писна ми да го качвам и центровам и бащата за секунди да го разкачи като му трябва за нещо.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
themask написа:
n_a, благодаря ти за включването, мога да чета и изненадващо дори съм чел упътването, но въпросът ми е дали упражнението с метал е невъзможно или не е препоръчително. Рязане на дърво с ъглошлайф също не е препоръчително, но много хора го правят.
bullhomes, а де? :) Реших, че тук бяхме обсъждали и герунги, но явно съм се объркал...

Явно ще трябва да си взема стойка за ъглошлайф :partyman:
От метал до метал има разлика, но ми се струва, ще му дойде слаб, като включи блокировката ще изхвърли материала...
Това упражнение ми е неясно. Евтини ъглошлайфи бол, стойка ...
bulhomes2 - майстор
Трудно се намира място за дълги профили. Затова е удобно, ако една машина реже и дъски и винкели и тръби...

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: