Всичко за дърводелството
grace - специалист
Нещо не ми ги показва при мене, само един фрезер ми показа от линка който съм дал, явно спират да ги продават сега заради китайската нова година. Ако някой мисли да поръчва от Китай нещо, в следващия месец ще е много зле с доставката. Реално половин месец няма да има доставка.
themask - специалист
Юнаци,
Какво ще кажете за това комплектче като цена, възможности... за качество не питам, защото предполагам, че не сте ги ползвали точно тези...

http://www.rutlands.co.uk/sp+woodworkin ... ands+tr302
EDI - майстор
Като цена е много изгодно, а предполагам и като качество.Комплекта съдържа всичко необходимо да си правиш шкафове и чекмеджета.
Имаш профил, контрапрофил и таблен за врати.Имаш един профилен да си правиш декоративни бордове.Имаш си за ъглови сглобки и за прави сглобки.Това обхваща всичко от минимално необходимите фрезери, даже тези за сглобките са ти като бонус.
themask - специалист
Благодаря, EDI :)

Ще взема да поръчам едно комплектче значи... Остава след това да си харесам и фреза на 1/2'' :lol: Нали по твоя препоръка си взех DeWalt-ската фреза с двете основи - много ми допадна, но е 1/4, та се замислям за голяма, която да боцна в маса. Едно време гледах Хитачи-то М12VE, но така и не я купих. Сега с това "копче" ще трябва и балтон а и гардероб за балтона, хахах.
Ти каква ползваш в маса?
EDI - майстор
Аз мислех, че вече си си взел балтон и сега копчета му търсиш. :lol: Аз бих си ги купил фрезерите без замисляне, на тази цена е много изгодна покупка.Аз карам на масата с един МАКАЛИСТЪР 1500 вата втора употреба от продавалника.Бях го вззел преди няколко години, бях писал за него, май и снимки бях публикувал.Уж го бях взел като за начало, с идеята после да си взема нещо по-мощно и ново, но той се оказа почти нов, здрава душа и още си кара без проблеми.Ако си търсиш фреза, търси нещо над 1500 вата като минимум, по-добре 1600 и нагоре.
Иначе ДЕВАЛТ-а го тормозя яко, и на ръка и на масичка, корава машина и много удобна с тези две бази, не съжалявам и грам за дадените пари.Нали нямам щрайхмус, а абрихта INCA вече няколко години дреме непуснат в експлоатация, поради липса на място :lol: , направих си едно просто приспособление и с него си фрезовам разни плоскости.
nikolson - майстор
При една от колективните покупки, един колега от Павликени (Пламски) си купи този комплект, ама не се е вясвал във форума наскоро. Брандът е канадски, правят се в Тайван.
themask - специалист
Nikolson, толкова са му харесали явно, че не му остава време да пише :lol:
Надявам се, че и цената в момента (както казва EDI) не е за замисляне.

EDI, няма балтон (фреза), няма и гардероб (маса), но нали трябва да се кроят планове за пролетта. Значи, викаш, да се оглеждам за 1600 вата и нагоре. Отивам да ровя в продавалници, ибеи и всякакво :)
Virtex - майстор
Не ги знам като качество как са, просто бях гледал цени преди време :

http://www.ebay.co.uk/itm/Lumberjack-PR ... 1610465033

http://www.ebay.co.uk/itm/Guild-Router- ... 1963555404

И двете би трябвало да са за UK пазара, брандирани под тяхна си марка и произведени някъде другаде.
EDI - майстор
Китайци са, но за домашната работилница ще вършат работа.
cvetomir_77 - специалист
Така като гледам комплекта има един фрезер повече от моите два комплекта на "Йонико" :? . Аз лично съм много доволен. Направих си няколко шкафчета с тези фрезери. Въртя ги на фреза 2000 или 2100 вата не помня точно. За съжаление не си спомням и цената им #-o . А най-много ме е яд, че все още нямам място къде да си чопля разни неща на новото място където живея, че и един месец и половина фирмата в която работя почива. :wallbash:

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: