• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 244
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
От косата е Тани, от косата :lol: .И VentiXE работи с торби.
ZEDYCUS - майстор
:-D Може и да е от косата, днес не дойде прахосмукачката. Утре сутринта уж трябва да е там. Надявам се. [-o<
А дойдоха по пощата ей тези два "красавеца" Имам все по добри впечатления за тази английска марка. С един използван такъв фрезер навъртях поне 20линейни метра фрезоване по пдч и още реже без накъртване. :partyman:

Прикачен файл

ABCD0001.JPG
EDI - майстор
А браво, да са ти честити :partyman: .И ти увеличаваш асортимента.И аз имам добри впечатления от ТРЕНД.Само визуални са, не съм работил с тях.Бях решил да си купя няколко, ама цената ме отказа, доста е височка.Аз още чакам втория си фрезер, тези дни трябва да дойде.Ще се похваля, като стане работата. :-D
$64EN - специалист
Гледам за циклони си говорите.
Това е едно от най-гениалните неща. Преди почти 2 години си направих и от тогава не спирам да го ползвам за всички боклуци и прахоляци. Обектите са супер чисти и не дишам толкова прахоляк (или поне остава само най-финия, който не го лови торбата).
Не знам дали знаете, но дървесните прахоляци, отделяне при работа с дърво са канцерогенни и супер вредни (не че другите не са вредни :vom: ), за това качествената прахосмукачка е много важна.

За прахосмукачка използвам леко преправена за домашна употреба. Тя стандартно си е с постоянна торбичка, но ми омръзна да я чистя и приспособих монтаж на хартиена. Сега тя се пълни само с най-финия прах и постоянната торба служи за резервна ако се скъса хартиена, което понякога се случва.

След известно време на работа с циклона обаче ми омръзна да пускам и спирам прахосмукачката всеки път, и тога на помощ се притече колегата kabel96 от тази тема

Като цяло системата работи, но не е много лесно преносима и мобилна.

Изображение

Ъпгрейднах я с по-големи гумирани колела и сега се движи по-лесно по офроад терени.

Изображение

За сега издържам с тази схема, но определено искам да си взема готина прахосмукачка някой ден.
EDI - майстор
Ти цяла система си си направил.Моята е нещо подобно, но без циклона отгоре.Въздуха го завихрям вътре в кофата, смукателната тръба от вашината е косо под ъгъл в борда на кофата.На мен ми върши работа, аз нямам чак толкова талаш за засмукване, пък и вътре има още един филтър и торбата на прахосмукачката е чиста.Като гледам, отиваш на съвсем друг клас машина, ама на теб ще ти е полезна и ще ти върши работа по предназначение.
Иване, дойде ли ти прахосмукачката, че нещо се забави, гледам.
ZEDYCUS - майстор
EDI
Иване, дойде ли ти прахосмукачката, че нещо се забави, гледам.
Оха дойде миналата седмица сряда и почти съм напълнил вече 1та торбичка(2,50лв). Малко се изложих с поставянето и, та излезе цялата гняз вътре. Наложи се да почистя основно цялата прахосмукачка. :rolleyes: Сега е екстра, голям кеф е като фрезоваш да няма никакъв боклук. Има много малко опилки само като фрезера се покаже от долната страна на пдч-то или като фрезовам по края на детайла. Докато е глух канала обира всичко от него. А и с това автоматично включване на прахосмука е голямо удобство. Има си и едни преходи, които пасват идеално на отвора на оберфрезата.
Доволен съм много. Добре, че я похвали та и аз да взема. :prayer: :partyman:
Ей я постановката....
в петък дойде ама защо съм писал сряда незнам, може и от бирата да е :lol:

Прикачен файл

ABCD0001.JPG
Последна промяна от ZEDYCUS на пон авг 12, 2013 7:39 pm, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Да са ти честити новите придобивки! И аз чакам един прав фрезер CMT, но с лагер в долната част. Я сподели как го режеш това ПДЧ с фрезата? Как я водиш? Аз режа първо с циркуляра на грубо (размера плюс 2-3 мм), а след това водя по ръба на "работната маса" лагера на фрезера, като преди това съм начертал линията на сряза и съм я позиционирал точно по ръба на "плота на работната маса" В моя случай става въпрос за МДФ, но материала не е толкова от значение, принципа е важен. Гледам обаче ти си си взел фрезери без лагер и сигурно водиш фрезата по линеал?
ZEDYCUS - майстор
Мерси!
И така става както го правиш, но аз си спестявам операцията с циркуляра и действам само с фрезата. Този фрезер който си поръчал, по принцип се използва за многосерийно рязане по шаблон.
Използвам само прав фрезер като тези по горе, а водя по бърза стяга водач. Преди слагах две стяги с един ал. нивелир за водач.
Режа предварително детайла на грубо в плюс, само ако е много голям остатъка и когато пада кърти ръба на ламината.
Според диаметъра на фрезерът, който използвам меря от ръба на основата на фрезата до ръба на фрезера и стягата я слагам на това разстояние от белязката. Размерите стават точни до десета от мм, което напълно ме устройва.
Предимството на фрезата е, че и двата среза стават гладки и при по голям детайл остатъка има готова права и гладка страна.
На снимката се вижда, ако не внимаваш и цангата се покаже под плочата на фрезата какво става, стягата водач, а също и предварително очертаната мярка. От Англия ги взех две на промоция общо 40лв с доставката.
А май важното е под масата, няма прах. :-D :partyman:

Прикачен файл

ABCD0002.JPG
EDI - майстор
Айде, честита прахосмукачка :partyman: .Радвам се, че съм помогнал и си доволен от покупката.Честита придобивка и на теб, Тани :partyman: .СМТ са страхотни, режат всичко като масло.Имам 7-8 фрезера СМТ, доволен съм от всеки от тях.Макар и скъпи, заслужават си парите, като се търси качество.Можеш да ги замениш и с ФРУД.Малко по-евтини са, но със същото качество.Аз утре ще си взема от пощата втория фрезер за сглобки, пристигна от Хамерика-та, ще го цъкна и ще го покажа.
ZEDYCUS - майстор
http://www.ebay.co.uk/itm/Trend-Router- ... 4611c9ad6b

От този продавач взех фрезерите, такава цена 6 лири и безплатна доставка за Англия другаде не намерих. Почват от 10 лири нагоре, отделно доставка. Пуснал е нова партида, старата свърши. :partyman:
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: