Всичко за дърводелството
Kasap - специалист
Ще споделите ли предимства/недостатъци спрямо Sparky X75CE?

P.S. Нема ми се смеете, ей! :partyman:
EDI - майстор
Амиииии.....всичко е предимство пред Спарки-конструкция, изработка, настройки....каквото се сетиш.Спарки хвърлят и заклинват често предни лагери на този тип фрези.
sreky - специалист
[quote="Kasap"]Ще споделите ли предимства/недостатъци спрямо Sparky X75CE?

Е ти сега поиска да сравним Москвич и Мерцедес-и двете са коли ама като возиш усещането е друго.Макитата е хубава,но ако искаш да я ползваш за основна фреза бих ти препоръчал някоя за 2 ръце.Ако бюджета ти е около 300 лв разгледай PR0900 ,простичка ,здрава и много надеждна машина.Работил съм дълги години с 3620 и мога да я препоръчам с 2 ръце на всеки,но там парите са други

Девалта с 2те бази споменат от колегата изглежда добре,но нямам опит с марката,ама там парите са още по други и за любителско ползване излиза много солено
Kumay - майстор
sreky написа:
...но ако искаш да я ползваш за основна фреза бих ти препоръчал някоя за 2 ръце.Ако бюджета ти е около 300 лв разгледай PR0900 ,простичка ,здрава и много надеждна машина.Работил съм дълги години с 3620 и мога да я препоръчам с 2 ръце на всеки,но там парите са други...
В момента RP0900X/в куфар с 3 фрезера/ е 278.00лв. Недостатъка е, че работи само на максимални обороти. Разбира се не винаги са нужни по-ниски обороти.
Kasap - специалист
sreky написа:
Е ти сега поиска да сравним Москвич и Мерцедес-и двете са коли ама като возиш усещането е друго.Макитата е хубава,но ако искаш да я ползваш за основна фреза бих ти препоръчал някоя за 2 ръце.Ако бюджета ти е около 300 лв разгледай PR0900 ,простичка ,здрава и много надеждна машина.Работил съм дълги години с 3620 и мога да я препоръчам с 2 ръце на всеки,но там парите са други

Девалта с 2те бази споменат от колегата изглежда добре,но нямам опит с марката,ама там парите са още по други и за любителско ползване излиза много солено
Гледай сега, това с мерцедесите малко не е така. :) Ако ще ми стои в гаража и ще ходя веднъж месечно до пощата да си взимам пенсията, едва ли ще има голяма разлика. Вярно, ще ми е по-комфортно и по-приятно, но дали е Трабант и или Бентли - все там...
Ако се ползва замасена, предполагам е все едно дали е за 2 ръце и 3 крака. Повече от 200лв. не ми се дават за инструмент, който ще ползвам рядко, но X75CE и спаркито и РТ0700С под 240лв. ги мернах на примоция. Блазни ме и мисълта, да се ползва и като копир - знам ли какво ще ми хрумне. X75CE съчетава предимствата и на двата типа, а както казах, едва ли ще го зоря много - че да му изфръкнат лагерите. Бе накрая една лидълка ще отнеса и нема ви занимавам. :partyman:
sreky - специалист
Еми Касапе какво да ти кажа.Питаш за определен модел,дал си и линк с цена.От там се ориентирах за бюджета ти.Отговорихме ти с колегите даже Николай /Кумай/ от Томика ти казва и цена на промоция.Спаркито и Лидълеца ще ти вършат работа ,но с по ниската цена си носиш и по ниското качество.И да не стане вместо да се возиш към магазина когато искаш ти да стоиш в гаража и да лежиш под Москвето.Това в кръга на шегата разбира се.И един последен съвет от мен,ако не ти е спешна покупката преглеждай продавалника изпадат нови въпросните Х75
mavryt4o - майстор
Нагласих шаблона това се получи доволен съм благодаря на всички .

Прикачен файл

2016-02-13 22.59.47.jpg
cvetomir_77 - специалист
Искам и аз такъв шаблон :x
mavryt4o - майстор
cvetomir_77 написа:
Искам и аз такъв шаблон :x
Аз питах когато бях на лазера ама :|
Kasap - специалист
Абе тия шаблони не могат ли да се направят от полиметилметакрилат?

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: