Всичко за дърводелството
kendal - специалист
Аз имам плановете но не знам как да ти ги пратя.
svetliopi44 - Чирак...
kendal написа:
Аз имам плановете но не знам как да ти ги пратя.
svetliovas@abv.bg
Предварително Благодаря :prayer:
themask - специалист
Не бъдете егоисти пратете и насам:

hasmuhar@yahoo.com

:partyman:
themask - специалист
Благодарности на kendal и svetliopi44 за плановете :)
Сега някой трябва да направи серийно производство :roll:
ceco_144 - специалист
http://olx.bg/oberfreza-i61390492
привет на всички искам малко мнение
за първи път ще се сблъсквам с такъв уред. :D :D
Ще се пробвам да правя едни шкафчета за под мивката - като ще представлява две врати и един допълнителен модул - състоящ се от 4 реда чекмеджета.
Освен мен ще има и още един човек /дядо/ - той разбира от дърводелство в тях всичко си е направил сам.
Знам че има и готови шкафове и по-евтино ще стане, но ми се иска да си е от дърво.
Както аз си го представям и да може с течение на времето да се променя ако нещо ми хрумне.
Както и да е кажете ми ще върши ли тази оберфреза работа или ми предложете нещо друго. Но да не е много скъпа, все пак не съм професионалист. :D
EDI - майстор
Ако само ще правиш профилчета по ръбовете на вратите, става.Иначе си е стандартна фреза - не много мощна 1020 вата с цанги 6,35 и 8.Като гледам е запазена.Ще можеш за ползваш профилни фрезери с опашки 8.Ако искаш да правиш сглобки за врати, също става за сглобка нут и перо.
bagera1 - специалист
Здравейте, преди ве правих кутия за усилвател отпдч и лице от ламиниран паркет. Колеги от форума ме съветваха д си взема фрезичка... Та справих се с страничните ъгли но с капака се изнервих и сложих пвц ъгли, като со обещах фрезичка :? гледах един ртр 1500вата мисля че беше с цанги 8 и 12. Има ли някой наблюдения за тази машина :? Ще я ползвам непрофесионално, я за направа на някоя тонколонка, някоя масичка... За убиване на време :?
Гледам хвалите бюджета но в Пазарджик не съм виждал.
Тани - модератор
Не знам дали е добра идея обработката на ламиниран паркет с фрезер. Докато ми пристигне поръчаната плоскост 10mm MDF , реших да си направя тестовете и настройките с парче ламиниран паркет. Сложих фрезера, настроих и всичко беше ОК, докато на другия ден не започнах да фрезовам MDF-a. Появи се някаква черта на заоблянето. Оказа се, че само от пробата на детайл по-малък от метър, съм прецакал фрезер CMT, който е заоблил буквално стотици метри MDF , без последствия :wallbash: Явно ламинирания слой е много твърд и прорязва фрезера. :x
EDI - майстор
Има твърди частици в съставките на ламината и понякога при удара се кърти микроскопична част от режещата пластина и после се прегрява режещия ръб.Фрезовал съм и аз ламинат, не е благодатна работа.
bagera1 - специалист
Няма да работя с ламинат, споделих каквоме накара да се замисля за фреза. Ако правя нещо с нея ще е главно от чам, пдч и порядко мдф. Ртр се чудя дали ще ми върши работа

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: