• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 244
Всичко за дърводелството
Здравейте, хора. Дойде ми времето и аз да се "сефтосам" в тоя форум :D

Някой от вас пазарувал ли е фрезери от завод "Москва" в София - не знам име на фирма, нито точно къде се намират. Имам само това обяснение (от човек, който не се вясва често онлайн):
В двора на бившия завод Москва има по-хубави фрезери. Могат и да ти направят поръчков със специален профил. Преди да направиш последния десен завой към Нюман, отляво има фирмичка за заточване на дискове и фрезери. Ще попиташ и ще ти кажат. Цените са малко по-добри от тези на Тека.
Та, някой знае ли ги, пазарувал ли е от там? Принципно ми трябва фрезер вдлъбнат цилиндър. Има един (някакъв испански беше) в магазинчето за мебелен обков на Царица Йоанна в Люлин, но струва 98 кинта - а дори няма да е най-често използвания от мен (любител дърводелец съм, иначе - програмист).
nikolson написа:
http://www.cmtutensili.com/show_items.a ... RB~7/8/954
Такова?
Не, по-скоро нещо такова: http://dimartooling.com/katalog_detail. ... kunden=651
Ножовете му оформят по-малка дъга, не цял полукръг.
Това е и марката, която се предлага във въпросното магазинче в Люлин.

Иначе принципно и с полукръг ще стане работата май - трябва ми за дръжки, подобни на тези: http://plochi.com/images/productImages/ ... 4920_1.jpg
ZEDYCUS - майстор
Тани
Само да спомена, че вече от няколко години, Киров не продавали СМТ , за да спестя разкарването на колеги дотам. За съжаление не успях да отида до Напредък, защото едно че не знам къде се намира, а пък и нямах достатъчно време. Те как са като качество и цени спрямо CMT ?
Това го бях пропуснал за Киров. То и скоро не съм ходил нататък, Николай е по близо. :)
Днес бях в Напредък(От кръстовището на Панаира към Рогошко шосе след моста на месокомбината(Първия Бриколаж)в дясно първия портал в дясно ) Питах за инфо - фрезер за обработка на плот фи10 с лагер и дължина 43мм 37лв. Фрезер R2 за АБС канта беше 32лв. Това е за Фройд. И CMT и FREUD са италиански, качеството според мен е еднакво добро. Имам един фрезер СМТ фи 10 прав вече от 10 години, заточвал съм го няколко пъти.
Преди две седмици взех от Англия 4 фрезера Фройд за 60лв, чисто нови в опаковката, но иска следене за оферти. На снимката се виждат и две стяги водачи 60см за фрезоване и не само -Драпер за 14,50лири . http://www.ebay.co.uk/itm/2-Guide-Clamp ... 0679082967? двете(40лв с доставката).
Перфектни са:partyman:

Прикачен файл

DSC04166.JPG

Прикачен файл

DSC04165.JPG

Прикачен файл

DSC04162.JPG
DSC04162.JPG (115.04 KиБ) Видяна 3131 пъти
EDI - майстор
А браво, Ваньо, уредил си се пак с малко инструмент.Тези стяги ще ти вършат хубава работа.Аз по едно време се канех да си взема от големите алуминиевите за врати и големи плотове, ама прибягнах до направи сам и така.ФРУД режат здраво, имам десетина фрезера с различни профили, имам и цилиндрични с лагер и без лагер.Никакви проблеми с тях.Подкрепям, че са еднакво качество със СМТ.Гледам, цолови фрезери се взел, доколкото се вижда.Ти съвсем ли премина на цолови.Аз още си работя с метричните повечето работи, ама за вратите и за сглобките за табли аз минах на техните.Много по-евтини са.СМТ-то с опашка 12 здраво държат цена за жалост.
ZEDYCUS - майстор
Не съм само на цолови размери, но оберфрезата ми дойде с 3 чешита цолови цанги(1/2,1,4 и 3/8) и взех само един преход от 1/2 към 8мм, да използвам и старите фрезери, които имам от преди. А с малката фрезичка мога да използвам и цанга фи6мм и фи 8мм, фрезера R2 e за нея. А реално правите фрезери ги използвам за право -чисто рязане на талашита, не ми пречи цоловия размер. Иска само един път да сметна ,колко е разстоянието от опората на фрезата до режещият ръб.
Днес ще ги изтествам яко стягите, че правя ремонт на кухнята на майка ми и се налага бая рязане с фрезата. То трябва да пусна една отделна тема, че и кнауф за първи път слагах :cool: и камъни лепих, не за първи път. Остана само дървенията да наредя, то другото не е работа за мене ами цапане . :-D
profesionalist_wood - майстор
Добре де колеги, като работите с оберфрезите носите ли си лични предпазни средства? Например цяла маска която да предпазва лицето от остри парчета метал и дърво? Аз ползвам една чешка за 17 лв с 4 мм поликарбонат. Утре ще я снимам :partyman:
griffin - майстор
Колега ако работя с инструмент на мен само ушите ми са открити като налупя респираторната маска очилата и слушалките малко от лицето остава открито :-). Ако работиш с цял шлем трябва да имаш маска която да пуска издишвания въздух надолу и според мен пак ще се запотява. Работил съм с шлайф с такава маска много е неудобно лично за мен еле ако трябва няколко часа да съм с такова чудо.
Тани - модератор
Аз ползвам само очила, които по принцип си използвам с почти всички инструменти, дори при работа с чук!
ZEDYCUS - майстор
И аз съм само с очила, но по принуда.(лошото е че често сменям стъклата). С два чифта един връз друг става неудобно. :-D
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: