• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 244
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Мисля, че 3 лева беше цената на 1 торбичка, ама да не излъжа.
Тани - модератор
ZEDYCUS написа:
Ще питам и консумативите на каква цена са. Реално мисля да използвам прахосмукачката за оберфрезата, че много боклук хвърчи и все ситен и неприятен от ПДЧ-то :partyman:
Аз в момента се боря с един МДФ (повечето 25 мм) - там пък ако знаеш за какво става въпрос :axe: Толкова е ситен прахоляка , че не знам дали няма да задръства торбата! Пък и количествата са сериозни.По-голямата торба ще има предимство , заради по-голямата филтрираща площ и по-малкия процент запълване на торбата при един и същ обем работа. От ел. рендето също доста голямо количество отпадък се отделя за кратко време и също ще е предимство по-голямата торба. Там вече стърготините могат да напълнят торбата догоре без опасност да я задръстят, защото обикновено се ползва за масивна дървесина. За тях може да се използва и многократна торба с не много добра филтрация. В такъв случай не е толкова голяма разликата колко е голяма торбата, след като не ни е консуматив и остава само неудобството от по-честото прекъсване на работа.
Ако трябва обаче да се разнася често, то мобилността наистина застава на първо място и с всичко написано по-горе в поста може да се направи компромис.
bimbaeco - майстор
Това може би сте го виждали (http://woodgears.ca/reader/walters/cyclone.html има и много по-прости решения за конуса, ако но някой му се стори твърде пипкав този вариант), но според мен е някаква златна среда - хем е достатъчно мобилно, хем решава проблема с финия прах и увеличава обема, който може да се аспирира. Есента си направих стационарен вариант, понеже не ми се налага да работя извън работилницата, и съм много доволен. Действа безотказно. Захранвам го с "Шопвак" за 65 лева.
EDI - майстор
Аз не връзвам прахосмукачката директно за масата на фрезата, направих си посредник :-D - филтър от 10 литра кофа, някъде бях пуснал снимки.Удобно ми е, понеже не го разнасям, стои си в работилницата и торбичката на парохсмукачката не се пълни, всичко остава в кофата.А тя лесна - само я изсипвам и готово.
bimbaeco - майстор
Става. Аз използвам 60-литров бидон със сепаратор тип Thien, но циклоните с фунии са по-добри при отделянето на фините частици, въпреки че и те искат някакъв филтър на изхода. Филтърът на шопвака горе долу върши работа, само при шкуренето се запрашава малко повече, но все пак е много по-добре, отколкото да дишаш праха.
Последна промяна от bimbaeco на ср авг 07, 2013 10:17 pm, променено общо 1 път.
Tzezar - специалист
Ето това не е ли точно за обиране на праха http://www.aviatrans.bg/catalog/index.p ... pe=product. Но мисля че в духа на форума приспособлението EDI и Zedycus са по-добрия вариант.EDI дай линка към твоя така да се каже циклон.
EDI - майстор
То това само за пепел, не става за работилницата.Ето го моя - viewtopic.php?f=17&t=23244&start=20 на дъното на страницата.На края на следващата страница има две снимки, какви торби ползвам.
ZEDYCUS - майстор
Тани, за тази прахосмукачка която си харесал VentiXE мадамата(русо миньонче :) ) от Пловдивския офис на фирмата ми каза, че не е с хартиен филтър, а се наливало вода на дъното. Другото е, че нямали в наличност в момента на такива с допълнителен контакт. Поне така ми обясни жената. Гледам я има и в Агромаркет, може да се пита и там.
Нямаха в техния офис и от QUATTORDICI SE. С куриер ще я пратят от София утре и ще я тествам как е с фрезата. :partyman:
EDI - майстор
Аз моята от АГРОМАРКЕТ я взех.Колегата Драгозов и торбички имаше и от тях си взех 3 допълнителни.
Тани - модератор
Ето и един повод, най-накрая да се запозная на живо с Драгозов :partyman:

Относно водния филтър - ако наистина е така, направо я отписвам тази прахосмукачка - ще се задръства за отрицателно време. Дано тази информация се окаже невярна и да е пряко свързана с цвета на косата на консултантката :lol:
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: