• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Hplane - специалист
Напоследък в няколко теми се подхванаха длетата.Има си тема за рендетата, за трионите така че защо не и за длетата?Аз от няколко седмици имам това-Stanley Sweetheart 750 1 инч.
Изображение
Ползвам го редовно-за грубо изравняване, за сглобки-все нормални неща.Не издевателствам над него,точи се нормално -някъде около 56-57 Рокуела може би.Запазва добре остротата.За мен голям плюс е това че е от типа socket,демек с махаща се дръжка.За пренасяне е много удобно.А също и може при нужда да се сложи по-дълга дръжка.
Скоро ще си взема и още едно-две по-тясно и по-широко.Ако има желаещи може и обща поръчка да направим.
Вие сте :partyman:
Bradley - специалист
Аз така и не схоласах с бюджета за тая година да си взема сет от 3 или 4 като показаното от теб, не извадих късмет и с няколко търга за евелски марпълс, така че си оставам на ширпотребата нарекс - като за човек, който ползва длета 5/6 пъти в годината - биват (даже в момента съм ги заел на другарче, че не се очертава кога ще дойде ред да ги ползвам)
- това което обаче не изллиза от кутията с инструменти е едно половин инч станли фатмакс - ползва се за всичко друго, но не и длето :-D :lol: :lol: :lol: пък е и подарък от другарче - качеството не е нищо особено

- иначе баща ми е върл фен на бахко - кълне се в неговите, въпреки че са с пластмасови дръжки;

моите ги точа 150/320 SiC и на една врачанска шиста за финиш
баща ми съм го снабдил с 325/600 дмт - но рядко ползва 600

чудя се има ли смисъл да давам пари за хубави, нови и скъпи длета от чужбинско, като мога да си поръчам на наш майстор на ножове да ми направи четвърт, половин и един инч от О1 или О2 стомана и да ги закалим на 60-на роквелчета :? :? :?

6/12 и 25мм дали суитхарт, дали двете вишни от англия или германия кацат м/у 80 паунда и 100-на евра - обаче получава човек качествен инструмент за години напред

-------------

като цяло бг пазарът е много постен - нарекс, станли, бахко - и май до там
Hplane - специалист
Едно длето което го очаква пооправяне след празниците-Two Cherries 1 3/4
Изображение
Chefo77 - майстор
Аз пък ползвам основно Narex, но с друга цел.
Да ги има и тях в темата - как са като качество (на някого може да му е полезно и такова инфо)?
profesionalist_wood - майстор
Hplane написа:
Напоследък в няколко теми се подхванаха длетата.Има си тема за рендетата, за трионите така че защо не и за длетата?Аз от няколко седмици имам това-Stanley Sweetheart 750 1 инч.
Изображение
Ползвам го редовно-за грубо изравняване, за сглобки-все нормални неща.Не издевателствам над него,точи се нормално -някъде около 56-57 Рокуела може би.Запазва добре остротата.За мен голям плюс е това че е от типа socket,демек с махаща се дръжка.За пренасяне е много удобно.А също и може при нужда да се сложи по-дълга дръжка.
Скоро ще си взема и още едно-две по-тясно и по-широко.Ако има желаещи може и обща поръчка да направим.
Вие сте :partyman:
ОТ Ташев ли го купи?
Hplane - специалист
През Амазон от САЩ.Ташев май нямат socket длета на Стенли
OldTop - помощник
На битака си купих едно старо длето марка "GARANTIE".Позачистих го малко от ръждата за да се види щемпела - човече с островърха шапка държи нещо под мишницата. Някой знае ли нещо повече за тази марка?
Прикачен файл:
DSC00863a.jpg
wanderer - специалист
  • не ги знам дали си струват парите ама на, дадох ги вече. по 2 лв бройката. на по тясното се чете все още надпис стенли. явно са ползвани повече като секачи обаче :-D

Прикачен файл

IMG_8110.JPG
IMG_8110.JPG (96.89 KиБ) Видяна 3067 пъти
profesionalist_wood - майстор
wanderer написа:
  • не ги знам дали си струват парите ама на, дадох ги вече. по 2 лв бройката. на по тясното се чете все още надпис стенли. явно са ползвани повече като секачи обаче :-D
имам пълния комплект,от МЕТРО съм ги купувал...мека стомана имат
  • 1
  • 2

Тема "Длета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: