• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за дърводелството
alata_69 - специалист
дай някакъв линк да я видим
alata_69 - специалист
нова творба от мен

Прикачен файл

lampa1.jpg
lampa1.jpg (53.73 KиБ) Видяна 6486 пъти

Прикачен файл

lampa2.jpg
lampa2.jpg (49.91 KиБ) Видяна 6486 пъти

Прикачен файл

lampa3.jpg
lampa3.jpg (47.09 KиБ) Видяна 6486 пъти

Прикачен файл

lampa4.jpg
lampa4.jpg (44.93 KиБ) Видяна 6486 пъти
zombau - напреднал
аз не съм прочела, че искате да кача снимки на ножчетата и много се извинявам, при първа възможност ще кача, моят контурен трион е такъв
http://www.powershop4u.com/-Heimwerker- ... E/a-10609/ и освен, че се "закачат" в комплекта имаше и два държача за ножчета без закачалки.
a_nikolov - специалист
alata_69 написа:
ето ти 1 идея
Картинката отдолу ми дава идея как да преправя захващането на ножчето така, че да могат да се използват и други ножчета без стандартното зъбче, а и такива за лъкче.
Не ми е ясно обаче как стоят нещата долу на другия държач на ножчето, и там ли е така?
Ако някой може да снима и да покаже нещо повече нека го направи!
alata_69 - специалист
и от долната страна съм го направил по същия начин но с болт
с лимбусна глава защото няма място за врътка
pvk1967 - специалист
Така и не можах да накарам моя копирен трион да реже нещо по-дебело и по-плътно от 10мм топола!Най-добрите ножчета които намерих са BAHCO 303-5p, а тези от практикер-einhel няма смисъл да коментирам!Това което пише alata_69 по темата ме впечатлява, ама нещо при мене не се получават нещата!Някой ще помогне ли с информация защото явно не мога да намеря добри ножчета!Не живея в София и това явно е проблем!?
ttt - специалист
Пробвай ножчета на Proxxon. Имат голямо разнообразие и за различни видове материали. Цените на ножчетата им са нормални за сметка на копирните триони. Аз ползвам трион на Gude (май са някакви словенски или хърватски) и е ОК.
gogotattoo - специалист
Не видях до момента някой да е споменал за триончета, които са усукани, и зъбите им са от всички страни и режат във всички посоки. Тези триончета ги имаше в Практикер и ги има във всички зъботехнически магазини - няколко вида са, с раззлична едрина на зъбите - удобни са за много неща и не са скъпи.
Успех! А, има ги и в бижутерския сайт NEMOS, от там съм купувал и немски..... http://www.nemos.bg/bg/ .... тук оставих доста пари :sad:
pvk1967 - специалист
Благодаря на ttt, намерих сайта на PROXXON, остава да избера с колко зъби да поръчам и да видя дали ще ми харесат как работят!Там има голямо разнообразие-дори и усукани! А за захващането на тези без щифтове накрая имам една идея и след като отида при стругар ще публикувам резултата!Решил съм да пробвам американската интарзия и търся някоя от книгите с такива неща, които намирам в интернет, само че на старо! Нови, с доставка от САЩ са някъде около 80-100лв, което не ми е по силите в момента!!!
pvk1967 - специалист
Ще съм благодарен на alata_69 ако напише параметрите на неговия DEKO 402! Не мога да го намеря в интернет и съм много любопитен!?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Машина за рязане на орнаменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: