Всичко за дърводелството
mitko64 - майстор
Допустимо ли е използването на преходна втулка за монтиране на диск с Ф20 или Ф30 към ръчен циркуляр с ос Ф16мм? Къде в София продават продуктите на Pilana?
vil78 - напреднал
mitko64 написа:
Допустимо ли е използването на преходна втулка за монтиране на диск с Ф20 или Ф30 към ръчен циркуляр с ос Ф16мм? Къде в София продават продуктите на Pilana?
Дисковете на Makita от MForce серията за ръчен циркуляр отвор 30мм, стандартно се предлагат с допълнителни шаиби съответно за отвор 15.88мм, и 20 мм. Което значи че такъв диск можеш да използваш, с монтирана шаиба, но до сега не ми се е налагало да работя по този начин, и не знам дали се забелязват отклонения.
Шаибата не е обикновенна, а е леко назъбена по периферията за по добро сцепление. Материала от които е направена е по мек от този на диска за да се деформира леко по периферията когато се пристяга.
Pilana не знам къде се продават в София.
crez - майстор
Една идея и от мен за пчеларите (изпробвана).Преградрадна дъска я правя от празна рамка и парче твърда XPS плоскост шпаклована от двете страни с гипс. Лека, и практична, гипса поема влагата в кошера.
mitko64 - майстор
Аз съм си монтирал на триоперационна машима на Сандвиг с оригиналната шайба, но един познат има Скил, а си е хресал Пилана с повече зъби, но преходната шайба ще му я правят на струг. Та питам от негово име дали е допустимо и на ръчен циркуляр(същия D 186mm естествено). Благодаря за отговора.
vil78 - напреднал
crez написа:
Една идея и от мен за пчеларите (изпробвана).Преградрадна дъска я правя от празна рамка и парче твърда XPS плоскост шпаклована от двете страни с гипс. Лека, и практична, гипса поема влагата в кошера.
Мерси за идеята.Ще я пробвам другата година. Влагата е голям проблем зимата, и широко дискутиран въпрос за решаване. Този вариант на противодеиствие за първи път го чувам. До сега съм експериментирал само с входовете. Моите наблюдения са че влагата е комплексен проблем които зависи от ред взаимно свързани фактори. Освен от специфката на отделното пчелно семеиство, как е зазимено, входове,система кошери, и други такива. Влияние оказва дори каква дебелината са стените на кошера. Имам Дадани със стени 25 мм /не стандартни/, а също и такива с 35 мм стени, и съм забелязал че първите винаги прават повече конденз, при съизмерими по сила семеиства.
А на пчелите как се отразява гипса? Правят ли опити да го човъркат? :?:
bogomilZ - специалист
vil78 написа:
crez написа:
Една идея и от мен за пчеларите (изпробвана).Преградрадна дъска я правя от празна рамка и парче твърда XPS плоскост шпаклована от двете страни с гипс. Лека, и практична, гипса поема влагата в кошера.
Мерси за идеята.Ще я пробвам другата година. Влагата е голям проблем зимата, и широко дискутиран въпрос за решаване. Този вариант на противодеиствие за първи път го чувам. До сега съм експериментирал само с входовете. Моите наблюдения са че влагата е комплексен проблем които зависи от ред взаимно свързани фактори. Освен от специфката на отделното пчелно семеиство, как е зазимено, входове,система кошери, и други такива. Влияние оказва дори каква дебелината са стените на кошера. Имам Дадани със стени 25 мм /не стандартни/, а също и такива с 35 мм стени, и съм забелязал че първите винаги прават повече конденз, при съизмерими по сила семеиства.
А на пчелите как се отразява гипса? Правят ли опити да го човъркат? :?:
това с гипса е пълна глупост - влага винаги има в кошера - пчелите си вентилират и си знаят кога колко въздух да вкарат - по добре е зимата да се отвори капачето на хранилката за да се улесни вентилирането - иначе прекарват въздуха през входния отвор
и всеки пчелар знае, че колкото повече пило има в семейството толкова в повече е влагата
8180 - майстор
Пилана - София.
Преди няколко години бяха на Асен Йорданов №10. Стария път за летището, накъде срещу Глухите - купувал съм от там. Не ми харесва телефона, но: 79 21 00
Телефон в Пловдив 94 08 00 и 95 19 68.
От сайта им излиза контакт в Габрово.
Това е циркуляра който модифицирах.
предната седмица си взех диск на пилана и за фрезата, само че е 250мм и с 40 зъба. На нея режа дъските надлъжно и според мен става добре.
дисковете си ги поръчах от Габрово, получих ги чрез еконт с наложен платеж...

Прикачен файл

c1.JPG
c1.JPG (93.04 KиБ) Видяна 6436 пъти

Прикачен файл

c2.JPG
c2.JPG (89.67 KиБ) Видяна 6436 пъти
това е абрихта с който разполагам и фрезата

Прикачен файл

a1.JPG
a1.JPG (105.27 KиБ) Видяна 6433 пъти

Прикачен файл

f1.JPG
f1.JPG (108.62 KиБ) Видяна 6433 пъти
jameson_2001 - специалист
bai-Pe6o - виждам, че имаш аспирация, на какъв принцип е и къде отвежда материала(триците) ? Сори за офф-а :cool:

Тема "диск за циркуляр - въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: