• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
inkovsv - специалист
Някой може ли да ми каже как се боядисва MDF.С какви бои и с какви инструменти.
evdoki - специалист
Здравей,
За боядисването се използва пистолет и компресор за сгъстен въздух.Първо се полага лак за основа за да не "пие" МДФ-а.Съхне за около 1-2 часа. Търкаш с шкурка 180- 240.Препоръчвам след това шприц кит- двукомпонентен-пак съхне ,пак търкаш /така запълваш и най-малките неравности/, но може и да се пропусне тази стъпка- зависи от кинтите.И след това боя , най-добре авто емайл лак.
Успех
Emerald - модератор
Никакви лакове "да не пие" при нас не полагат. Грунд (с валяче), шкурка и боя (пак валяче). Нищо повече.
inkovsv - специалист
Благодаря за информацията.Имам още един въпрос.С какви лепила се лепи MDF?
leonardo_vd - модератор
И мен ме интересуват тези неща, но май никой не казва нищо.
evdoki - специалист
Казвам тогава;
Изработваш си вратичките от МДФ, режеш,заобляш , каквото е необходимо.Не претендирам ,че съм майстор.Направил съм около 40-45 вратички и така процедирам;лак за основа/грунд/, съхне бързо.След час притривам с 180 шкурка навсякъде.Ползвам след това двукомпонентен шприцкит като наслоявам откъм заоблянията /там после се притрива много лесно,затова не пречи да има повече/.На другият ден ползвам 180 шкурка леко , и след това довършвам с 240.Малък трик-преди да почна да трия напръсквам "мъгла" със спрей /черен,червен.../,така че да се получи много финен слой боя,който след триенето остава в много фините дупки от шприца.Целта е да не се вижда цвета на спрея.След това боядисвам /с пистолет и сгъстен въздух/,като най-лесно става ако се поставят плоскостите легнали/ трябва да съм много смотан да ги разлея :-D /.Гарантирам перфектен резултат.
Ако мога с нещо друго да помогна...
leonardo_vd - модератор
Ами ударих на камък с боята? :? От къде мога да получа каталог по РАЛ на някой производител на боя и евентуално цени и срокове за доставка. Става въпрос за полиуретанова боя за МДФ. При нас във Видин не се продава, така че най-близао ми е София. Ако имате идея за някоя фирма, казвайте.
8180 - майстор
Здравей Леонардо,
Не съм по тази част, но да опитам.
Теб каталог или боя ти трябва?
По принцип РАЛ-а е стандарт и читавите фирми имат малки разлики при зададен номер.
Читава фирма за мебелни бои в София имаше (скоро не съм минавал) до Симеоновско шосе (ул. Яна Язова - големите номера).
Италиански продукти - Syrca. Доста трудно ми дадоха въпросния каталог.
За боите им не знам, но Булдекор (ако ги знаеш) боядисват с техни. Мога да попитам снабдителя им, ако можеш да изчакаш празниците.
leonardo_vd - модератор
8180 написа:
Здравей Леонардо,
Не съм по тази част, но да опитам.
Теб каталог или боя ти трябва?
По принцип РАЛ-а е стандарт и читавите фирми имат малки разлики при зададен номер.
Читава фирма за мебелни бои в София имаше (скоро не съм минавал) до Симеоновско шосе (ул. Яна Язова - големите номера).
Италиански продукти - Syrca. Доста трудно ми дадоха въпросния каталог.
За боите им не знам, но Булдекор (ако ги знаеш) боядисват с техни. Мога да попитам снабдителя им, ако можеш да изчакаш празниците.
Светлина в тунела :cool: Утре ще се боядисват първите ми врати :-D Ще има и снимки.
bucho - специалист
Време мина, а снимки няма. Покажи нещо, че ме интересува как е станало. :)
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на MDF" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: