Всичко за дърводелството
yakimov3 - помощник
jordano написа:
Прикачен файл:
Triptih legenda.jpg
Вече готова и закачена на изложбата на народните художествени занаяти в Орешака.
Jordano,няколко месеца не бях online и затова чак сега видях твоята прекрасна работа.АКо не те затруднява покажи още нещо.
yakimov3 - помощник
Прикачен файл:
Screenshot_2014-09-11-20-47-03~2.jpg
Тази година успях да направя само тази реплика
сръчен - специалист
alata_69 написа:
щом ти харесва ето още една
Много е готина.
monilan - специалист
Ето нещо и от мен, завършено наскоро :)
Прикачен файл:
Picture 004.jpg
Picture 004.jpg (95.07 KиБ) Видяна 3453 пъти
Прикачен файл:
Picture 005.jpg
Picture 005.jpg (112.54 KиБ) Видяна 3453 пъти
tuborko - специалист
... нещо и от мен :)
Прикачен файл:
10336712_862357930465623_6646097749506140872_n.jpg
10336712_862357930465623_6646097749506140872_n.jpg (89.27 KиБ) Видяна 3337 пъти
alata_69 - специалист
и от мен

Прикачен файл

clock2.jpg

Прикачен файл

clock3.jpg
big_death - специалист
Страхотна изработка колега. Златни ръце имаш. Само да попитам не се ли пука материала като го изрязваш (, и какво дърво използваш), или си има технология-да кажем отвътре на вън?
alata_69 - специалист
материала е ясен с 11% влажност което ще рече сух
а технологията е копирен трион и много спокойствие



поздрави
miro-penchev - специалист
Здравейте,

От доста време ме привлича дърворезбата, но досега не ми е оставало време да се пробвам. Обаче с идването на зимата - този път съм решил да опитам и аз :) . И естествено първия проблем са длетата - проверих по разни online магазини и блогове, трудна работа да се ориентира човек, та затова питам за съвети :)
Ясно е че качествените инструменти си струват и съответните пари, но това ще ми е само хоби - за вкъщи и за вилата, а и засега не зная дали ще успявам да отделя достатъчно време и затова мисля за марка, която хем да не е топ профи, хем пък и инструментите да не станат за хвърляне след 30 мин. работа. Засега опитвам да се снабдя с длета, които да ми вършат работа 1-2 години, а след това вече ще съм се ориентирал дали ще ми трябват по-качествени.

Рових се на сайтовете на Tashev (тук май нямаше кой знае колко) и axminster, попаднах и на един чешки производител Narex, които не ги зная как са като качество, имат дистрибутор в Габрово. А Варна май пак е в девета глуха или аз поне не успях да открия тук да се предлага нещо :)

Ще съм благодарен на малко съвети за длета за дърворезба като за навит новобранец :)
amesa - специалист
miro-penchev написа:
Здравейте,

Засега опитвам да се снабдя с длета, които да ми вършат работа 1-2 години, а след това вече ще съм се ориентирал дали ще ми трябват по-качествени.

Рових се на сайтовете на Tashev (тук май нямаше кой знае колко) и axminster, попаднах и на един чешки производител Narex, които не ги зная как са като качество, имат дистрибутор в Габрово. А Варна май пак е в девета глуха или аз поне не успях да открия тук да се предлага нещо :)

Ще съм благодарен на малко съвети за длета за дърворезба като за навит новобранец :)
Не съм в този занаят, но назад в темата ги хвалеха: http://www.dleta.net/catalogue_ready.htm

Тема "Дърворезба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: