• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Всичко за дърводелството
mavryt4o написа:
majo77 написа:
здравей те и от мен искам да попитам за едно стругче което ми подариха(на табелата пише фирма ПИМА михайловград,струг за дърво сд1000 година на производство1992г.
недей да питаш дали да попиташ давай по същество

Прикачен файл

е това табелката.jpg
а това е стругчето дайте някакво жокерче че в нета нищо не откривам.

Прикачен файл

сртуг.jpg
и една друга снимка извинявам се за качеството.

Прикачен файл

тате 267.jpg
bulhomes2 - майстор
Е та не знам какъв жокер търсиш? Струг за дърво е една от най-елементарните машини. Какво очакваш да ти кажем? Този изглежда голям и стабилен. Гледам, че имаш и инструменти под него. Ако в темата няма линкове към клипове за струговане на дърво - потърси в ютуба и почвай да стържеш!
mavryt4o - майстор
зглобих го неска остана опора да направя и крака но сефтето стана гот или важното е че аз си го харесвам крайно салдо 150 лева

Прикачен файл

170620151133.jpg
mavryt4o написа:
зглобих го неска остана опора да направя и крака но сефтето стана гот или важното е че аз си го харесвам крайно салдо 150 лева

Колега от къде взе задното седло?
mavryt4o - майстор
svetalfire написа:
mavryt4o написа:
зглобих го неска остана опора да направя и крака но сефтето стана гот или важното е че аз си го харесвам крайно салдо 150 лева

Колега от къде взе задното седло?
6 лева от билканто правена е някак си но е доста стабилно купих и за 20 лева въртящ център от пазара който пасна и замяса работата
mavryt4o - майстор
Да споделя малко като материали ползвах няколко видове дървесина и крушата уби всички (още орех не съм ползвал да кажа но и това ще стане) яд ме е че не мога да снимам и да стържа стругова се мазно като пластелин и вади стружки едри като от абрихт .Сигорно не на последно място е и длетото направих си от пила някаде четох но нищо не става захабява се бързо после от абрих нож но и той не ми беше удобен много тънееше ,купих един бял правоъгален кобалтов ли незнам как се води ама и тои много малък нещо беше и не беше удобен тогава ми подариха няколко парчета от раздвижен райбер рапидна стомана,много трудно се обработваше но като ги заточих ми правеше кеф да стържа май съм доволен от ножа който е с канал в средата.Та имам едно питане ако си намеря по големи шини такава рапидна стомана дали вместо да се мъча да стържаканал в средата ковач да го изкове улея?

Прикачен файл

070820151178.jpg
minca - специалист
Опората на длетото не трябва да е равна повърхност.както си го направил .Махни П профила и си завари опора от плътно ф,защото ще стане някой ден белята...
Върбан Войков - помощник
аз имам такъв от къде мога да намеря глава за стругуване на чаши и чинии . незнам как се казва новобранец съм още :weedman:

Прикачен файл

59905.jpg
59905.jpg (8.41 KиБ) Видяна 2504 пъти
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "Струговане на дърво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: