Всичко за дърводелството
zillius - специалист
Моля да споделите с мене опит,ако може да ми помогнете по един въпрос.Искам, на холни мебели направени от пдч да залепя едни орнаменти направени от лакобел.Чудя се обаче как да залепя стъклото за пдч-то,така че да не си личи много.Дали да използвам прозрачен силикон или някакъв вид лепило?Вие как бихте ме посъветвали?
mladkal - майстор
върти ми се в главата нещо като фотополимерно лепило, но тогава и ще ти трябва и UV лампа, с която да го изпечеш...Всичко останало ще си личи, според мен...
Инак с фотополимера става като слято...все едно всичко е едно цяло.
PLOCHKATABG - специалист
Най обикновен санитарен силикон би трябвало да свърши работа .
Johny - майстор
n.yaneff82 написа:
Какво е лакобел
И аз не знаех, но чичко Гугъл каза следното : Стъкло с лаково покритие - Лакобел
zillius - специалист
С фотополимерно лепило може да стане,но не знам с тази лампа малко сложно се получава.Мисля си за прозрачен неутрален силикон ,с който се лепят огледалата за различни повърхности.
unclebim - специалист
На Henkel има едно монтажно лепило от тези Moment, мисля че е Total Fix, това което е с Flextec, и е прозрачно, с него трябва да стане, работил съм с FT101 на Ceresit, кето е с тази технология, и съм много доволен, лепи почти всичко, но е само бяло и сиво, а Moment-а е прозрачен, но е около 15 лева.
DTIvanov - специалист
Колеги НИКОГА не правете грешката да лепите лакобел и огледала със санитарен силикон! Само с НЕУТРАЛЕН (аз предпочитам на Хенкел, но и други стават), иначе стават прекрасни фигури и материала заминава на боклука :lol: На повечето монтажни лепила изрично пише, че не са за огледала. Има разбира се и подходящи, но трябва да внимавате много.
PLOCHKATABG - специалист
DTIvanov написа:
Колеги НИКОГА не правете грешката да лепите лакобел и огледала със санитарен силикон! Само с НЕУТРАЛЕН (аз предпочитам на Хенкел, но и други стават), иначе стават прекрасни фигури и материала заминава на боклука :lol: На повечето монтажни лепила изрично пише, че не са за огледала. Има разбира се и подходящи, но трябва да внимавате много.
Ако приемем, че санитарния силикон е ацетатен. Ако бъркам ме поправете .

Технически фиш за продукта
ВОSTIK SIL 85V
Ацетатен силикон за стъкло и огледала БОСТИК СИЛ 85В
Монтажни лепила и уплътнители
УПОТРЕБА
СИЛ 85В е ацетатно съхнещ силикнов уплътнител за уплътнение на прозорци и стъкла, около прозорци и врати.
СИЛ 85В е подходящ за запълване на фуги подложени на значителни движения, такива като прозорци и стъкла.
Препоръчва се за направа на еластични шевове около прозорци и стъкла в метални конструкции, запечатване и уплътнения стъкло/ дърво, стъкло/ стъкло, стъкло/ алуминиий алуминий/ алуминий.
ПРЕДИМСТВА
• Вътрешно и външна приложение
• UV устойчивост
• Изключителна устойчивост на стареене и лоши атмосферни условия
• Лесен за нанасяне
• Предотвратява развитието на плесени
• Възвръща първоначален вид след разтягане или натсик
• Устойчивост на вибрации
• Устойчивост на температурни разлики от −50°C до +200°C
• Изключително прилепване без грунд към стъкло, алуминий, керамика и дърво.
ФИЗИЧНИ СВОЙСТВА
• Тип силикон: ацетатен
• Цвят: бял и прозрачен
• Време за формиране на кора: около 15 минути
• Съхнене: 2 мм/ 24 часа
• Твърдост по Шор A: 20 (DIN 53505)
• Удължаване преди скъсване: > 200% (DIN 53504)
• Относително тегло: 0,96 гр/см³
• Напълно изсъхване: в завсимост от дебелината на фугата
• Температура при работа: от -10°C до +40°C
• Температурна устойчивост: от −50°C до +200°C
НАЧИН НА РАБОТА
ПОДГОТОВКА НА ОСНОВИТЕ
Основите винаги трябва да са здрави, обезпрашени, обезмаслени повърхности. Да се се отстранят слабите и не добре прилепнали частици.
НАНАСЯНЕ
Нанасянето става с помоща на стандартен пистолет за такъв тип опаковки. Може да намалите дълбочината на по-дълбоките фуги с неопреново въже. В рамките на 15 минути след полагане загладете с помоща на шпалка или с пръст и сапунена вода. За да се запази добрата адхезия предпазвайте от проникване на вода в зоната на прилеване – между основата и уплътнитля.
Почистване
На свежо може да се почисти с уайт спирт. След изсъхване се почиства механично.
РАЗХОД
Една опаковка е достатъчна 12 линейни метра с диаметър 5 мм.
БЕЗОПАСНОСТ
ВАЖНО: преди започване на работа с СИЛ 85В внимателно да се прочете Листа за безопасност на продукта на www.quick−fds.com, или изискайте копие по факс.
Спазвайте добра хигиена при работа. Избягвайте контакт с кожата и очите. Пазете далеч от достъп на деца.
СЪХРАНЕНИЕ
12 месеца в неотваряна оригинална опаковка, при температура межда +5°C и +30°C.
ОПАКОВКА
Картуш от 310 мл
Език - руски, украински, български и румънски език.
20 бр. в кашон.
Препоръките за приложение и използване на продуктите са предоставени изцяло добронамерено и са определени в резултат на общоприетите стандарти, които задължително трябва да бъдат спазвани (или следвани). Тъй като употребата на продуктите е извън наш контрол, тази информация не трябва да замества предхождащи работата проби. При първоначална употреба или специфични характеристики, условия отнасящи се до поддръжка и работа с продукта, работният обект или околната среда, се препоръчва направа на проби (или не се изключват такива). Гаранцията на Продавача е, че продукта отговаря на търговската спесификация валидна в момента на доставката.
Препоръчително е да се следват предпазните мерки, описани в продуктовите спесификации, копия от които се предоставят по заявка.
BOSTIK SIL 85 V – OK – 28/11/2006
DTIvanov - специалист
Колега, санитарният силикон съдържа оцетна киселина (мирише на оцет като се полага). За лепилото, на което си постнал данните, след като изрично пише, че е за огледала, значи не трябва да има проблеми. За невярващите какво се случва със санитарен силикон довечера ще се постарая да постна снимки от "ефекта" :lol:
PLOCHKATABG - специалист
DTIvanov написа:
Колега, санитарният силикон съдържа оцетна киселина (мирише на оцет като се полага). За лепилото, на което си постнал данните, след като изрично пише, че е за огледала, значи не трябва да има проблеми. За невярващите какво се случва със санитарен силикон довечера ще се постарая да постна снимки от "ефекта" :lol:
Да , и Церазит пише по възможност да се избягва, защото при определени условия, когато има много влага, може да се наруши повърхностния слой(най вече на самия сряз). Ако не се маже точно на сряза, проблема се свежда почти до нула, а когато парчето е обработено и ти го дадат с лак готово за монтаж ... .

Тема "Лепене на Лакобел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: