Всичко за дърводелството
dimitrov8505 - напреднал
bogomilZ здравей имам въпрос понеже и ас реших да си правя цирколяр за ПДЧ как режеш под 90градуса защото невиждам да имаш линиал и още нещо колко са дълги осите които държат дисковете и така като гледам ми се струва че ремъка на големия диск е зад самия него а на малкия е в задния краи на самата ос понеже на снимките неличи добре и можеш ли да кажеш какък е габаритния размер на цялата машина мерси предварително
bogomilZ - специалист
dimitrov8505 написа:
bogomilZ здравей имам въпрос понеже и ас реших да си правя цирколяр за ПДЧ как режеш под 90градуса защото невиждам да имаш линиал и още нещо колко са дълги осите които държат дисковете и така като гледам ми се струва че ремъка на големия диск е зад самия него а на малкия е в задния краи на самата ос понеже на снимките неличи добре и можеш ли да кажеш какък е габаритния размер на цялата машина мерси предварително
На този циркуляр кроя само успоредно - слагам успореден линеал на диска, имам отделна машина която е с шейна с прецизно линейно водене с танкети и там кроя перпендикулярно
осите са къси - в порядъка на 200 мм за да не се прави широка люлката
всеки вал се задвижва от отделен двигател
габарита на плота е около два квадратни метра - ползвам го и за монтажна маса че ми е тясна работилницата
когато работа масив слагам голям диск за масив и свалям да не се показва подрезвача над плота
Методи - специалист
Колеги,
Зная, че не е по темата, но. Наскоро се сдобих с циркуляр Тоолсон 6000 Про. Нивелирах плотовете защото брата китаец си е оставил ръцете. Проверих циркулярния диск дали е под 90 градуса спрямо плота и се оказа, че не е. Мислих и гледах и пак гледах и мислих, но не успях да разбера откъде се регулира тая пущиня. Въпроса ми е, някой знае ли как да регулирам наклона на диска.
bimbaeco - майстор
Винтът, който ти регулира диска има две двойки гайки, законтрени една в друга, които му ограничават хода на 90 и 45 градуса. Ако дискът не може да ти застане на 90 градуса, защото няма ход, значи гайките (може да е и някакъв друг вид стопер) са сложени на неправилното място. Бръкни отдолу и ги освободи, нагласи диска и пак ги завий, само че на правилното място.
PIP - майстор
Какво ще рече, че си нивелирал плотовете? Ако диска е фиксиран и не позволява накланяне то плотовете трябва да са съобразени с него.
Методи - специалист
Това ще рече, че плота не е едно цяло а е съставен от три части. Една средна с канали за успоредно водене и две странични които позволяват да се преместват по височина. Дясната част позволява да се издърпва, като по този начин увеличавате размера на рязане до 560 мм. Конструктивно е решено така. Благодаря на bimbaeco за помощта. От страната където е ръкохватката за наклона, от вътрешната страна има два ексцентрика с гайка. Днес ще оправя наклона.
vladilen - специалист
може и да е писано по въпроса но не откривам
от къде да си купя с поносима цена и доставка диск 190х30х~40T?
freud/trend или какво?
10х
EDI - майстор
В ДЖЕТ има дискове ЕСКАЛИБУР по 25-30 лева.Иначе някой БОШ мултиконструкшън.ФРУД и СМТ са хубави, но не са на твърде поносими цени.

Тема "Избор на диск за циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: