Всичко за дърводелството
root666 - специалист
Колеги, днес си купих шаблон за панти Hettich, обаче не мога да разбера как се ползва, а на опаковката няма схема. Можете ли да помогнете?
SoWhat - специалист
Че за какво ти е шаблон?
Удряш една черта на 2 мм./+2мм.ако има кант/ от ръба. До там ще ти е периферията на фрезата. След като направиш отвора, слагаш пантата, отбеляазвш с молив центъра на отворите. Вадиш, с шило или остро ножче "боцваш" за център на видийките и след това монтираш пантата на вратата.
Слет това слагаш плътно /до края/ пластината. Опираш вратичката до страницата. Отбелязваш центровете. И като по горе.
valat111 - специалист
Благодаря за съвета SoWhat, в момента си правя кухненски шкаф на вилата. От масивна дървесина е основната конструкция, укрепена към двете стени и пода. Вратичките ще са от ПДЧ, та имах чуденка точно по тоя въпрос. :prayer:
ZEDYCUS - майстор
Шаблоните обикновено ги правят, да ти указват мястото на отворите за дюбелите, за които се хваща рамото на пантата. А не за отвора 35мм(може и този рамер да е даден, не знам). Всеки производител на панта си дава размера на центъра на отвора. Най добре питайте продавача, за разстоянието на вашия чешит панти. Не съм използвал шаблон за Хетич и не знам как се използва. Направи една снимка и ще го разгадаем. :-D
А на 2 мм отвор от ръба на плоскостта за първи път чувам. Значи ако има кант е на 4мм така ли , а без кант на 2 :? При това вадене и слагане на пантата, ръба на ламината заминава по дволите. :?
SoWhat - специалист
А на 2 мм отвор от ръба на плоскостта за първи път чувам. Значи ако има кант е на 4мм така ли , а без кант на 2 :? При това вадене и слагане на пантата, ръба на ламината заминава по дволите. :?
А Вие на какво разстояние от ръба правите отвора?!
http://www.prodes.bg/_upload/procatalog ... -03.13.pdf
root666 - специалист
Става дума точно за отворите на страницата, в които се захващат винтовете на пантата, а не за 35 мм-овия отвор на вратичката.

Изображение
ZEDYCUS - майстор
По схемата за Хефеле, която прати е 4мм средно разстояние от ръба, минималното е 3мм, а тези два мм са минимална фуга между вратите.
Аз ги дупча на 4,5 мм, но слагам параспурски панти-Ферари. Италианците са като нас, южна нация и пантите им имат много реглаж, с немските не е така, иска точност. :-D

http://www.hettich.com/blaetterkataloge ... erkatalog/
Един колега е постнал, номера на страницата тук - http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... w=previous

Прикачен файл

Схема отвори.jpg
SoWhat - специалист
По принцип не ползвам на Хефеле. Аз също ги слагам на 4мм. Затова съм споменал 2+2 с канта. Но колкото е по-голямо разстоянието, толкова по-"къс" става реглажа на пантата.
Роот666, след като сложиш пантата на вратичката заедно с пластината /застопорена/, допираш челото на вратата до челото на страницата /най-добре се работи в хоризонтално положение на плот или маса/, натискаш пантата към страницата, вратичката леко се повдига, отбелязваш с молив центъра на отворите на пластината, после и другата панта по същия начин. Ето вече имаш местата/центровете за видиите/дюбелите. Сваляш пластините от пантите, захващаш ги към страницата и после закачаш и вратата към пластините. Нещо неясно! :thumbs:
ZEDYCUS - майстор
Затова трябваше да пишеш на 4мм от ръба на плоскоста или канта, а не 2+2. че ще се объркат. Той може да не е сложил кант АБС. И в такъв случай като го 'дупне' отвора на 2мм и ще хвърли вратите. :drinkers:
root666 - специалист
Благодаря на всички за отговорите, от някои линкове в тях успях да намеря схемата за която мисля да го използвам:


Изображение

Тема "Шаблон за панти Hettich" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: