• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
lyubohar - майстор
Аз съм от София.
Не знам дали се води фирма.
Ще ти пратя телефона на лични ако си от София.
Даже може да дойдеш да видиш как работят.
Само да уточня,че не мога да пиша на "лични", защото съм скоро регистрирана!?:(
Но получавам лични бележки! :)
Ще се опитам да кача скица на това,което ми трябва.
Благодаря!
Mlad&Neopiten - напреднал
Аз можех да пращам лични съобщения веднага след като се регистрирах.

И да покажа началото на шкафа за обувки...

В Понеделник сложих диблите на долната част
Изображение

а вчера сложих и минификсовете(голяма играчка се оказаха тези дибли и минификсове, но пък ми стана интересно и важното е, че резултата си заслужава)
Изображение
и за да не си мислите, че съм безгрешен :mrgreen: уточнявам, че там където са двойните дупки за диблите, едната е сгрешена :razz: но нали си е за домашна употреба, ще го преживеем :lol:

На горната снимка виждате и как слагам краката със скрит монтаж, които ще са в двата края, а по средата от обикновените мебелни крака
Изображение

Ето как изглеждат "бушоните"
Изображение
Изображение

и крайния резултат
Изображение

Довечера продължавам с вратите и гърба.
SoWhat - специалист
Какъв е "ефекта" на краката за "скрит монтаж" и каква им е цената.
Mlad&Neopiten - напреднал
Краката за скрит монтаж струват 0,99лв/бр. и целта им е да не се виждат, а шкафа да може да се нивелира, при това са много по-компактни от другите.

Снощи доста си поиграх с вратите. Избрах клавирни панти(мисля, че така се казват), защото са много здрави и компактни, а и лесни за монтаж. Всички стари мебели с такива панти, които съм виждал, не са мръднали през годините, за разлика от някои по-нови с обикновени панти :mrgreen: Повечко си поиграх с "ножиците" преди да пробия дупките, за да не се налага да ги местя. Сложих и магнитчета, дръжките и рафтоносачите и се получи ето това:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Малко "ретро" технология и играчката беше по-голяма по поставянето(и цената малко по-висока), но се надявам да е за добро :) Добре, че редуцирах броя на вратите, че както беше замислено в началото да е с 6 врати #-o
Остава да сложа гърба и да продължа с надстройката...
SoWhat - специалист
А защо трябваше да се отварят надолу, а не на страни?
И за краката не може ли като другите пластмасови?
Mlad&Neopiten - напреднал
Ами то всичко може, но в случая за вратите е въпрос на лично предпочитание, а за краката-тези са по-компактни и по-евтини и като ги видях много ми харесаха. Защо, много ли е грешно така?
SoWhat - специалист
Няма лошо. Просто любопитство.
Mlad&Neopiten - напреднал
Най-после приключих с всичко :shock:
Показвам крайния продукт:

Изображение

Изображение

Сега се отдавам на почивка, че жената вече почти е измислила детската стая :? :roll: и напролет вероятно ще започнем и нея.

Искам отново да благодаря на всички, които се включиха със съвети - много ми помогнахте!!! БЛАГОДАРЯ!!!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Вграден гардероб и шкаф за обувки-как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: