• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
Mlad&Neopiten - напреднал
Ето ги и по-голямата част от вратите, довечера, надявам се, ще успея да сложа и последните три. Дръжки не сме купували още, тия дни и това ще стане :) :
Изображение

Вярно, че можеше да сложа и пластините предварително, но мисля, че щеше да има доста големи отклонения, защото както казах целия гардероб го оставих денивелиран. Честно казано доста си поиграх с регулацията на пантите, но засега добре се получава мисля. Средните врати са с панти за полупокрит кант, разликата е само в пластината, затова на снимката всички са еднакви :) Всички панти са на Блум, даже съм взел и по един омекотител за всяка врата. Вратите вдясно застъпват половината от средната страница. Смятал съм всяка врата с -7мм(за канта и за фугата) и всичките ми осем малки врати ги сметнах да са един размер.

Всъщност какво значение има как се казва? Аз на такива гардероби знам, че им се вика "вградени". Решихме с жена ми да си има и страници и гръб, за да нямаме нежелани гадинки при дрехите :mrgreen: Затова и вътре е бял, за да излезе малко по-евтинко, че е голямо чудовище :-D

Ъгловите стяги са от Практикер за 18,99лв.-2бр.

Може би отстрани няма да слагам нищо за уплътнение, защото е възможно да стане само от едната страна, а пък така ще изглежда, че едната страна е с врати на открит кант, а другата не :|
ZEDYCUS - майстор
Екстра е гардероба. :-D
Не ти трябва да прикриваш фугите, ако питаш мене, още повече, че вратите са покрит кант и излизат напред и фуга пак ще има само, че между вратите и стените.
С тези ъгълчета не се ли моткаш да ги поставяш и махаш. Мери си диагонали и не се занимавай с тях. Поздрави.
miliad - майстор
Браво за гардероба, поздравления. Поздравления и за всички на който се дължи фладера на вратите да съвпада като последователност. Екстра се е получило.
А сега ако приемаш, малко градивна критика-не толкова за тебе колкото за хората които ще се учат от твойте първи стъпки :wink:
Първо цокъла се набива на очи с различната посока на шарката-макар това да е и въпрос на вкус. За това че гардероба не е нивелиран ти сам си усетил какво се получава с вратите- трудно напасването на фугите и регулиране.Трето и последно. Средната страница не е добре да се дели на две части както при теб.Не е болка за умиране де. Това спъване на гардероба което си направил може да се изпълни със специални рафтоносачи които имат един шип който влиза в рафта отдолу и така не позволява на страниците да се разчекнат навън.Това е.
Още веднъж, поздравления.
SoWhat - специалист
Да, но пък цокъла се връзва с райето на пътеката. :supz:
Mlad&Neopiten - напреднал
ZEDYCUS, не можах да схвана за кои ъгълчета говориш? Ако е за ъгловите стяги, то те много лесно се махат и слагат и много здраво държат, още повече, че може да пробиваш направо, докато са сложени. За диагоналите също не ми стана ясно :? Ако може да поясниш?

Miliad, за пасването на шарката на фладера е "виновна" жена ми :mrgreen: на мен такива работи не ми правят впечатление :-D Всъщност тя доста помогна за осъществяването и осмислянето на всичко, направи ми страхотна таблица с разкроя, защото аз бях нахвърлял всичко на разни листи(даже във фирмата дето рязаха плочите се впечатлиха :lol: )и тя се обяснява с тях за фладера. Всъщност по начало гардероба мислехме да е с вертикална шарка, а шкафа с хоризонтална, но в последния момент сменихме гардероба и сме забравили за посоката на блендата. Но пък на нас ни харесва и така, даже е по-добре, някак си дава основа на всичко. А за пътеката... :lol: ако можехме, щяхме още сега да я хвърлим, но пък тогава жената ще ме направи и плочкаджия :lol:
Това за средната страница много го обмислях как да стане и май не съм улучил правилния вариант 8-[ Значи казваш, че е по-добре, ако беше цяла плоча, а вертикалите да са на части? И тези специални рафтоносачи, не знам за какво говориш? Всъщност ето тук си проличава разликата м/у професионалиста и начинаещия. Ако имаш време и желание може да обясниш по-подробно, че жената вече подготвя новите проекти за детската и спалнята :?
ZEDYCUS - майстор
Да, за ъгловите стяги говорех, за мен са излишни. А преди да заковеш фазера, задължително мериш диагоналите на гардероба да са еднакви. Това ти гарантира прав ъгъл на гардероба и ти спестява мъките за реглаж на вратите. А и дългите прави страници също ги подравняваш с мастар или на око. Поздрави.
lyubohar - майстор
"Ако имаш време и желание може да обясниш по-подробно, че жената вече подготвя новите проекти за детската и спалнята "

Е сега няма отърване. :-D Тъй сме хората с много умения.
Щастливци са тези с двете леви ръце.
Шегата настрана.Поздравления.
Имах малки съмнения,за което се извинявам.
Mlad&Neopiten - напреднал
Ето го и гардероба в завършен вид:
Изображение

Ще видим този уикенд дали ще имам време да завърша шкафа за обувки, но когато стане-тогава :)
Така, че очаквайте продължение....
lyubohar,би ли ми дал координатите на фирмата,която ти е правила вграден гардероб.
Предстои ми направата на такъв,но не зная към коя фирма да се обърна.
Приемам и предложения от всеки,ползвал добра и не много скъпа фирма.
Предварително благодаря!
maroka - специалист
Все пак е добре да уточните за кой град става въпрос :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Вграден гардероб и шкаф за обувки-как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: