• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
danini - напреднал
Здравейте,
необходимо ми е малко допълнително място в коридора. Решението изглеждаше лесно - в гардеробчето, което е в коридора след малко преправяне перфектно се събира по широчина и един от шкафовете в коридора(разминаването в размерите е само в дълбочина - гардеробът е с 10 см. по дълбок от шкафа). Свалих няколко от рафтовете на гардероба, сложих шкафа, и всичко заспа. Но....винаги има едно но :) В моя случай - пантите на гардероба - огромни са. За да вкарам шкафа се наложи да сваля вратите. Като ги сложа обаче съвсем разбираемо не могат да се отварят някои от чекмеджетата - опират в пантите. Разстоянието между страните, на които са захванати вратите и панелът на чекмеджето е около 20-на мм. Въпросите ми са - мога ли да сменя пантите с по-малки, и ако да - какви са те и къде в София да търся такива.
PCL82 - майстор
Разгледай по магазините за метални изгвърлящи панти, ако твоите са пластмасови, може и да спестиш някой милиметър.

Труг вариант е да се откажеш от изхвърлящите панти и да сложиш клавирни панти. Те са ламаринени, по цялата дължина на вратата, продават се на метър но се срещат все по рядко. Зависи също дали вратичката покрива само половината или целия кант на страницата, само при пълно покриване става лесно. Може да стане и с обикновени ламаринени панти 3-4 броя на врата, те поне лесно се намират.

Или пък повдигаш шкафа, така че да застане над долните панти, пространството под шкафа го използваш и при нужда преместваш средните панти нагоре. Така шкафът ще е в зона без панти.
danini - напреднал
Благодаря за отговора. Пантите са метални, какви са точно - не знам. Кантовете....единият се покрива от едната врата напълно, от другата страна е покрит до половината. Ще помисля евентуално за вариант с преместване на пантите, макар че тогава ще са дразнещи отворите. Какво трябва да е минималното разстояние, на което да е монтирана пантата от долния край на вратата?
ZEDYCUS - майстор
Намали размера на челото на чекмеджето от страната на пантите и си решаваш проблема. :partyman:
sreky - специалист
Първия вид панти покриващи цялата страница се водят с ниско рамо а вторият със средно рамо,тези които покриват половината страница,минималното разтояние на което можеш да сложиш панта в долния край е 5,5-6 см.
danini - напреднал
ZEDYCUS,
благодаря ти. Така обаче не би ли се разширило много разстоянието?
sreky,
благодаря и на теб. В един магазин, в който питах ми говореха точно за някакви панти с рамене, които щели да ми свършат работа, защото били с височина до 13-14 мм, но нямаха такива. Иначе пантите и на покрития и на половина покрития кант са еднакви така като ги гледам и меря.
sreky - специалист
В един магазин, в който питах ми говореха точно за някакви панти с рамене, които щели да ми свършат работа, защото били с височина до 13-14 мм, но нямаха такива. Иначе пантите и на покрития и на половина покрития кант са еднакви така като ги гледам и меря.[/quote]

Височината на пантите е еднаква,различен е начина по който изхвърлят вратичките.Панти с ниско рамо се слагат на крайни станици,а със средно рамо на вътрешни страници,затова ти казах от кой вид са
ZEDYCUS - майстор
danini
ZEDYCUS,
благодаря ти. Така обаче не би ли се разширило много разстоянието?
Кое разстояние ще се рашири? Между страницата на гардероба и челото на чекмеджето ли? Като затвориш вратата на гардероба нали няма да се вижда. Избора на решение си е твое, ние само предлагаме варианти. :-D
Тези от снимката съм ги правил с още една ивица плоскост 18мм за отстояние от страна на пантите -покрит кант, челото минава на около 5мм от нея без проблем.

Прикачен файл

чекмеджета.jpg

Прикачен файл

garderob.gif
garderob.gif (98.46 KиБ) Видяна 2283 пъти
danini - напреднал
Благодаря ви отново.
sreky,
пантите ми изглеждат съвсем еднакви като вид и начин на действие.
ZEDYCUS,
при мен изглежда по подобен начин. И разстоянието от страните на гардероба до това, на което казвате чело, е 18 мм + 2 или 3 мм. луфт . Само че - опира в пантата, и това си е. Сега измерих разстоянието от страната на гардероба до най-издадената част на механизма на пантата - цели 26 мм. е. И ако скъся челата ми се струва, че ще се виждат част от механизмите за чекмеджетата, но най-вероятно греша. Погледнах пак и пантите - абсолютно еднакви са, и на вътрешната, и на външната врата.
ZEDYCUS - майстор
Значи трябва да намалиш челото само с 9мм за да мине на 3мм от пантата и при това положение челото ще ти покрива с 9мм или по малко страницата на шкафа. Няма да се вижда водача. :partyman:

A kакво производство са твоите панти. Обикновено имат щампован вътре производител и марка. Направи една снимка на гардероба и шкафа вътре да добием представа.
sreky
Височината на пантите е еднаква,различен е начина по който изхвърлят вратичките.Панти с ниско рамо се слагат на крайни станици,а със средно рамо на вътрешни страници,затова ти казах от кой вид са
Не е еднаква височината на пантите. [-X
  • 1
  • 2

Тема "Въпроси относно прибирането на готов шкаф в готов гардероб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: