• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
единак - специалист
Повдигам стара тема, но въпросът е актуален.

Ще си взимам вратички от мдф за кухнята, но ми се досвидяха 80лв/м2 за лакиране... не ме упреквайте. МДФ-а е с дъбов фурнир, с някакви фрезовани фигури. Трябва да ги направя в значително по-тъмен цвят. Моля за помощ, стъпка по стъпка как да стане хамалогията...

Да байцвам ли, за да потъмня първо, или може и после с лака?

Този лак за основа, който е същевременно и грунд, някакъв специален ли е, или е просто първа ръка?

Двукомпонентен шприц кит - какво е и как се използва, необходимо ли е наистина да се слага, когато има естествен фурнир?

Целта е фладера да се запази, само да се лакира и потъмни. Какъв е проблема, ако направо се лакира?

Благодаря.
shadowman - майстор
Дано знаеш с какво се захващаш, че това не е за всеки работа. Аз лично не бих се наел да правя това макар да съм го работил малко.
единак - специалист
Добре де, кажи къде са подводните камъни, че да се знае.
mojeli da snima6 vrati4kite da znaem za kakvo stava vapros
toni_g79 - специалист
кое искаш за правиш по-тъмни,целите вратички или само фигурките,че не разбрах точно :?
shadowman - майстор
Това което си спомням от работа бе, че първо се реже всичко на точен размер, после работа с фреза за шарениите и после започва шлайфане, после грундиране, после пак малко фино шлайфане, после същественото лакиране, преди него бе и байцването. Нещо в този ред бе, но нека добавим и китосването (ако се наложи), тук избора на кит е много важен щото ако сложиш някакъф и после се байцва и става петно...
toni_g79 - специалист
shadowman написа:
Това което си спомням от работа бе, че първо се реже всичко на точен размер, после работа с фреза за шарениите и после започва шлайфане, после грундиране, после пак малко фино шлайфане, после същественото лакиране, преди него бе и байцването. Нещо в този ред бе, но нека добавим и китосването (ако се наложи), тук избора на кит е много важен щото ако сложиш някакъф и после се байцва и става петно...
Бъркаш последователностите,това което казваш е така но говориш за 2 различни процеса на боядисване и лакиране,а за китосването,аз никога не бих си купил китосани врати,или майстора ще е бил скапан или материала супер не качествен,за да се китосва :)
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на MDF" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: