Всичко за дърводелството
brad4edat - специалист
Докато си източиш хубаво 1-2-3 пъти диска, ако е с 50-60 зъба, ще си направил четките на шлайфа на течен шоколад или на стъкло! Ще се наложи да си купиш нов шлайф :wink:
rum_sz - специалист
Малко цени,дано съм помогнал.Само диска с 96 зъба и подрезвача 18лв

Прикачен файл

1016230_540785969314150_1887395085_n.jpg
не съм доволен от заточването на оберфрезерите
1016230_540785969314150_1887395085_n.jpg (52.18 KиБ) Видяна 2211 пъти
bulhomes2 - майстор
brad4edat написа:
Докато си източиш хубаво 1-2-3 пъти диска, ако е с 50-60 зъба, ще си направил четките на шлайфа на течен шоколад или на стъкло! Ще се наложи да си купиш нов шлайф :wink:
Що? Не може ли само четки да си купя? Па един малък шлайф втора употреба марков е 30-40 лв. Шмиргела колко оборота е?
Брадчед, нали не се сърдиш, че обсъждаме и други варианти за заточване?! Казах ти и в началото на темата, че ако ми беше наблизо щях да те ползвам, но географията мисли друго. На шмиргела имам шайба, която копира профила на междузъбието и си заточвам дисковете за рязане на дърва. Затова знам колко е готино сам да си ги точиш веднага. Обичам да имам "усталъци" (или "въдънлъци") и затуй питах за тоя.
brad4edat - специалист
Не, нямам нищо против! :) Нека темата е полезна за всички.
Аз мога да добавя само към първоначалния произход на темата, че така заточени под ъгли обикновени дискове са по-шумнички от другите дискове, но пък рязането им като побесняли и липсата на пластини които да се изпочупят в замърсената дървесина си е един не малък + :)
bulhomes2 - майстор
Видях едни зелени дискове за заточване на твърдосплавни пластини за по 4 лв и се снабдих с един. Имам грешка в заточването на клипа. Тръгнах да им заточвам гръбчетата под еднакъв ъгъл, но трябваше първо да ги погледна. Съседните зъби са с различен ъгъл към оста на циркуляра, за да стане чепраз. Лесно се лекува с подлагане на нещо под диска за половината зъби към шмиргела, за другата половина към шмиргелиста и те така. Обаче хич не се получи с челата на зъбите. Няма как с периферията на диска да се стигне до челото на зъба, та се засилих да ги точа със страниците на диска. На третия зъб се пръсна. Знаех, че е твърде вероятно да се случи и се пазех, а и на шмиргела дори и не се разхвърчаха части. Но ако беше на шлайфчето или на фрезата... Та мисълта ми е - "козата си сака пръч". Ще трябва да се търсят диамантени дискове. Но за любител като мен е по-лесно да си взема няколко нови циркулярни диска (по 7 лв ги виждах) - сигурно десетина години ще ме изкарат.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DxrN3mXmukk[/youtube]
juslen - специалист
Къде в София да отнеса един диск за дърво за заточване? Към 300 е на око, не съм го мерил точно. Каква цена да очаквам?
Николай Николов - специалист
Ако е с видия - 15-20 ст на зъб, размера не е от значение, а броя зъби. Ако е стандартен стоманен - нямам представа.

Тема "Заточване на циркулярен диск под ъгли, наблюдения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: