• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 82
Всичко за дърводелството
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте колеги,някой заточили вече ножове за Джетките,моите още ще изкарат,но да се ориентирам да търся ли други за да пригаждам или да купувам оригинални.Аз още резервата не съм слагал,но да съм готов отдалече.
Николай Николов - специалист
Моите ги заточиха, но не съм ги слагал, защото карам с резервните в момента.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Благодаря за бързия отговор Ники :drinkers:
Stefan2000 - специалист
rusev1 написа:
Здравейте колеги! Понеже много четох тази тема преди да си купя и аз щрайхмус, сега искам да напиша впечатленията си от моето Метабо DH 330. Ползвам го вече половин година, като засега нямам никакви забележки. Машинката работи безпроблемно, а голямата и работна ширина понякога върши чудесна работа. Прекарал съм през нея 1 м3 дървени талпи от 30мм на 25мм. Мога да кажа, че вече забелязвам леко изтъпяване на ножовете, но според мен ще изкарат още поне четвърт кубик от същите талпи. ...
Я кажи за талпите. Как с тази малка машина? Укрепил ли си я? Допълнителни опори ползваш ли?
Най-вече колко дълги са талпите.
А иначе, кубик и половина и да заточваш ножове, ми се вижда доста скромно постижение:?
Талпите ги пускам на около метър дължина, защото на такъв размер ми трябват. Не е проблем да се пускат и на 3-4м, но трябва да се придържат. Аз лично си направих две стойки като тези от линка и ми вършат работа като пускам по-дълги елементи. Машината може да се фиксира с болтове към работната маса, макар че аз не съм го направил, понеже я местя от време на време. Тежи около 35 кг и като цяло стои стабилно на масата.

https://www.metabo.com/com/en/accessori ... 53353.html

Относно ножовете, честно да си призная, още съм начинаещ и не съм виждал изтъпен нож, но забелязвам много леко "рошене" на материала в средната зона, затова реших, че са тръгнали. Вероятно ще изкарат доста повече от това, което съм посочил, ще видим.
Scheppach знам че са немска марка която произвежда само машини за дървообработване. Ташев Галвинг са им вносител за България. При тях Scheppach HT850 е на цена което се вписва в твоя бюджет.
mitko64 - майстор
Ползвах търсачката на форума, добри мнения и препоръки прочетох за това http://www.jettools.bg/%D1%89%D1%80%D0% ... Gwod46ULOw , но някой купил ли си го е и как работи? Бул. Никола Мушанов ми наблизо, та мисля другата седмица да го погледна, ако го имат изложен.
Николай Николов - специалист
Николай Николов написа:
http://www.jettools.bg/%D0%B0%D0%B1%D1% ... 02156.html

Това взех преди 6 месеца и още не съм сменял дори ножовете, въпреки че имат леко чукнато на 1-2 места. Работи безупречно, с единсветната недомислица, че са направили капака за улавянето на стружки с отвор ф40 или ф50 , което се задръства при рендосването на по-широки детайли. Проблема го реших, като махнах целия предпазител и сложих парче тънък шперплат. Така стружките падат директно зад машината, което не е проблем и се чисти лесно.
mitko64 - майстор
Благодаря за мнението! Двигателят четков ли е?
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: