Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Напълно съм съгласен с griffin.
fanti55 - напреднал
Според мен няма да има нужда от много "грундирване". Като ги правих ги минах с безир после с разреден лак и накрая лак. Всяка година си ги лакирам след като ги мина с шкурка малко от малко. :)
KOLOBAR - напреднал
Няма на света ЛАК който да издържа на външни условия. Забравете за всякакви водни и неводни лакове, всички след време се лющят. Издържа на външни условия единствено дърво което е боядисано с автобои, нищо друго. А иглолистно и с бяла автобоя срещу силно слънце не издържа- разтопени смоли от слънцето разрушават всякакво покритие. Не случайно в щатите дървени веранди са боядисани в бяло.
EDI - майстор
Айде бе, на очите си ли да вярвам или на теб.
KOLOBAR - напреднал
И аз вярвам на очите си на единото мнение на колеги с които контактувам.
mavryt4o - майстор
има ама не сме дорасли един много добър приятел резбар ми разправяше за някакъв дизайнер на външни мебели лак около 50 лева литъра една рака 10 години гаранция на открито
VLADO66 - майстор
И аз се заблуждавах че автоемайллака е най-подходящ за външна употреба и даже вапцах старата ми дограма,но на местата където температурните амплитуди са най големи/первази и долната 1/3 от прозорците,след няколко години боята се напука.Причината е че боята е създадена за твърда основа каквато е ламарината а не за дърво което се свива според условията,т.е. боята не е еластична.За външни условия са подходящи импрегнаторите от сорта на Бохемит форте ,маслата и добрите лакове на водна основа.
EDI - майстор
KOLOBAR написа:
И аз вярвам на очите си на единото мнение на колеги с които контактувам.
Ами явно нещо ви куцат контактите или сте като рибарите.Ми питайте нас, любителите, да ви обясним някои неща. :lol: Тая работа с лакирането е като бъркането на илачи -върха на дърводелското майсторство.Требе да познаваш тялото на болния, да знаеш болката и точното лекарство, а ако го няма, да го произведеш.Дори и с фабричен лак ще постигна поне 2-3 пъти по-голяма трайност и качество от всяка боя. :partyman:
емо ем - специалист
EDI написа:
... Тая работа с лакирането е като бъркането на илачи -върха на дърводелското майсторство.Требе да познаваш тялото на болния, да знаеш болката и точното лекарство, а ако го няма, да го произведеш.Дори и с фабричен лак ще постигна поне 2-3 пъти по-голяма трайност и качество от всяка боя. :partyman:
+1 :partyman:

Така е! Добро лакиране не се получава само с четене и писане по форуми, трябва си и практика. Защото 95% от проблемите при лакиране се дължат или на неспазена технология, и/или на лошо подготвен материал, а най-вече на некадърно нанесен лак.

Може би колегата притежава магазин за авто бои и е решил да пораздвижи залежала стока като пусне реклама тук-там, очаквам марки авто бои и естествено къде могат да се купят :-D
KOLOBAR - напреднал
Съжалявам, че е прозвучало като реклама, нямам бои за продаване, напротив- купувам когато трябва. Спирам с мнения тук. Всеки нека си е на своята позиция.

Тема "Въпрос за лак за външна употреба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: