• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Има, аз се включвам.Поръчай му, вземам половинката.Драснах ти на лични два реда.
Тани - модератор
Всъщност какъв трябва да е размера на плочата? Снощи по тъмно си правих експерименти и пробвах с едно парче MDF което имах отрязано и беше с размери 22,2х ХХ см., но го направих на квадрат 22,2 х 22,2. Основата на по-голямата фреза е с диаметър 17см. , следователно остава по поне 25мм. борд в плота , на който да стъпи плочата. Все още не съм монтирал фрезата на плочата, за да видя как се държи, но предположих, че трябва плочата да е с минималните възможни размери за да не се огъва много. Правилно ли разсъждавам или пропускам нещо? Ако е така, то ако си разделим ламарината, ще мога да си направя 4 плочи от парчето :?


ПП Ха, Еди ме изпревари, докато пишех!

ППП Като гледам часа, и къде ми отиде мнението, явно не е било докато пиша, а просто е било на следващата страница :datz: Все пак въпросите относно размерите на плочата си остават актуални. Не че не мога в последствие да разширя отвора в плота и да направя по-големи плочи, но да не стане два пъти работа!
EDI - майстор
Моята плоча на малката фреза /когато беше с плоча, сега не е/ беше 19/19 - колкото е максималната ширина на парче ламинат.20 мм са съвсем достатъчни, въпроса е плочата да легне добре и да можеш да я хванеш стабилно с болтове за масата.Когато изрязваш отвора в масата, изрежи го точно по размера на плочата на фрезата.Това, което си направил е добре.Тани, гледам, че има и по-малки парчета - 57Х53 в листата дето пусна Иван, ще ти остане материал и в запас.
Тани - модератор
Видях ги :wink: Сега ще пробвам с плоча от MDF, а на по-късен етап ще преценя дали ми трябва алуминиева плоча. Всъщност какви са ѝ основните предимства? Как смятате да го обработите този алуминий? Какви фрезери за алуминий ползвате?
Извинете ме за аматьорските въпроси, но по-добре да питаш, отколкото да не знаеш!
EDI - майстор
Ами с метална плоча има по-голяма стабилност.Аз до сега винаги съм работил с плоча от ламинат, и с нея никакви проблеми не съм имал.Аз няма да правя плоча за оберфрезата от алуминия, за друго ще го ползвам.Аз не режа метал на фрезата, нямам представа какви точно фрезери се ползват, но има и фрезери за метал, им мрежата съм срещал.Иначе обработката да стане плоча първо зеге-то, после пилата и така.
Тани - модератор
Гледам дограмаджиите ползват фрезери за алуминий, за да вкопават бравите. Трябва да се завъртя покрай някой цех, за да питам. Не ми се налага да режа често алуминий, но когато се наложи е отврат! Ако се прекалено ситни зъбите на ножчето за зегето, се замазва, ако са достатъчно едри да не маже, трябва да се внимава за скоростта, защото се огъва! Ще взема да зачисля някакъв фрезер за алуминий, към инструмента, ако е на приемлива цена! Иначе за рязане на материал на пръти, пендулата върши страхотна работа! Твоята както е с изтегляне, ще върши работа и за листов материал при по-малки размери.

Задължително ли е захващането ма плочата към плота с винтове? Аз смятах, че няма къде да мръдне, ако е добре припаснато всичко :?
EDI - майстор
Задължително е, според мен, макар да има фабрични маси без закрепване на плочата.Първо за стабилност на машината и друго, при обработката е възможно да ти избяга настройката, понеже трудно ще напаснеш до стотна размерите на плочата и отвора, и докато работиш ще мърда.
bimbaeco - майстор
С циркулярни дискове и фрезери за дърво с твърдосплавни пластини от волфрам-карбид могат да се режат цветни метали.
ZEDYCUS - майстор
Не съм в къщи, та по късно или утре ще снимам какво качество имат фрезерите на Тренд. :shock:
Фрезовах мдф плочата на една стойка за шмиргела вчера и без да искам закачих винкела на който е закрепена тя. После го видях, като работих не усетих нищо. НА фрезера нищо му няма. :-D Та в тая връзка ако вземем алуминия с Еди ще го режа с правия фрезер на тренд. :-D
Тани размера на плочата трябва да е толкова голям та лесно да излиза тялото на фрезата през отвора в масата. Моята плоча за новата маса е 31х24см не се свалят дръжките на фрезата. :partyman:

Прикачен файл

DSC04812.JPG

Прикачен файл

DSC04815_2.JPG
Последна промяна от ZEDYCUS на нед ное 03, 2013 4:40 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17

Тема "Приспособления за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: