• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 68
Всичко за дърводелството
takeda - помощник
Ще го направя както казвате, защото никога не съм се занимавал с това и ви благодаря много за изчерпателните отговори. =D>
kendal - специалист
bulhomes2 написа:
takeda написа:
Благодаря за отговорите. Колкото до това да си взема спарки, деволта ми излезе доста по-на сметка, пък и съм чувал доста негативи за спаркито и за това везните натежаха за деволта. ...
Много правилно. Форумите са пълни с идиоти с мижав опит, но дават акъли. Спарки имам една резачка и никога повече няма да си купя нещо с тази марка.
:klatsch:
profesionalist_wood - майстор
bulhomes2 написа:
takeda написа:
Благодаря за отговорите. Колкото до това да си взема спарки, деволта ми излезе доста по-на сметка, пък и съм чувал доста негативи за спаркито и за това везните натежаха за деволта. ...
Много правилно. Форумите са пълни с идиоти с мижав опит, но дават акъли. Спарки имам една резачка и никога повече няма да си купя нещо с тази марка.

Така и не разбрах кой е идиот?.....
bulhomes2 - майстор
Разбираемо е, че не си разбрал.
Фитилчо - майстор
Бай дъ уей, като оставим междуличностните отношения, Спарки е отвратителен боклук ! :?
takeda - помощник
Само не разбрах, някой изгледа ли клипа, който постнах, тъй като няма коментари за него? :?
profesionalist_wood - майстор
Фитилчо написа:
Бай дъ уей, като оставим междуличностните отношения, Спарки е отвратителен боклук ! :?
Ами аз работя със Спарки над една година всеки ден по 2-3-4 часа.... не е зле а? Дори не усещам да се е разхлопал лагера. Имам почти всички машини на Спарки и съм доволен. Ся като искате Фестул ,ваш проблем. Колегата ми имаше от първите спаркита оберфрези и няма оплаквания
bagera1 - специалист
Като взех полирмашината продавачът ми каза че е добра, но каза че повечето от нещата не струват, шлайф машините от типа ма ъглошлайф били ок, от другите типове имало модели които си заслужават но повечето не. Продавачът е и сервиз, и знае какво говори. Взех и ексентършлайф да го видя как е спрямо марковите. върши работа но е по-скоро за дърво и шпакловки въпреки че е 2.5мм орбитален ход
takeda - помощник
Аман с тва СПАРКИ, пишете по темата, а тя е маса за оберфреза. Темата за това, колко става или не става СПАРКИ е друга, пишете за това там.
EDI - майстор
Не се ядосвай, момчетата разтоварват :-D :lol: Що се касае до клипа за комбинираната машина, можеш да си направиш, но точността на монтажа на циркуляра, на каналите и на самия линеал трябва да са идеални, за да получиш точен размер на изрязаните детайли.Тука има доста народ, дето е на ти с циркулярите, те ще ти кажат най-точно как стоят нещата по този въпрос.За оберката няма нужда от някаква точност, освен линеала ти да е от права дъска или каквото там ще ползваш и фрезата да е закрепена точно във вертикалата /макар и тази точност да не е кой знае колко необходима в някои случаи/.Аз в 90% от случаите изобщо не ползвам линеал, не е необходим, когато работиш с фрезери с лагер.
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: