• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 68
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Аз си взех едно кофражно платно 2.5/0.5 м. Стои вече девет месеца, имам планове първо да дам да му разпробият малко отвори на машина. Нови са по около 20 лева. Ако имаш познат строител, може да вземеш втора употреба без пари (същото е и с шперплата).
cvetankirilov - специалист
Здравей народе дърводелски. След има няма половин година май, реших да довърша масата с всичките му екстри и съм се зарекъл да не пипам нищо друго, докато не я довърша. Вече е обкована цялата и има три чекмеджета. Тези долапчета са истински полезно нещо, колко инструмент се събира, не е истина чак. Сигурно никой не е правил по шарена маса. От плоскостите които ми останаха от стария кухненски шкаф ще си направя и останалите чекмеджта и накрая ще боядисам всичко в един цвят да има малко фаца дет се вика.
Прикачен файл:
DSCI2609.JPG
DSCI2609.JPG (81.31 KиБ) Видяна 2451 пъти
Прикачен файл:
DSCI2610.JPG
DSCI2610.JPG (84.42 KиБ) Видяна 2451 пъти
Прикачен файл:
DSCI2611.JPG
DSCI2611.JPG (73.41 KиБ) Видяна 2451 пъти
egomen66 - майстор
Използвайте слепен шперплат за плотовете. Все пак си има и вибрации и др. :supz:

Прикачен файл

obiknoven.jpg
obiknoven.jpg (34.67 KиБ) Видяна 2435 пъти
griffin - майстор
Едва ли машината ще избяга и от обикновено пдч :-D. Някой шперплати са много кофти направени като слоеве. Най - горния слой е тънък колкото лист хартия и много лесно се отлюпва. Има и такъв като на снимката дето си дал ама е по трудно откриваем поне аз трудно го намирам :).
cvetankirilov - специалист
Напредвам сериозно да знаете :-D
Прикачен файл:
DSCI2618.JPG
DSCI2618.JPG (76.24 KиБ) Видяна 2342 пъти
малко токове да пусна и един повдигащ механизъм и съм готов
EDI - майстор
Браво Цецо, наистина напредваш. :partyman: Пък и материала оползотвори.Тури една врата и на машинното отделение, че ще ти ръси по краката.И аз бях без врата, ама въпреки аспирацията, машината засмукваше и през отвора и ръсеше талаш отдолу.Аз последния месец и нещо никаква не съм я свършил.Още не съм открил пролетния сезон, а бая работа ме чака по план. :lol: За сега само съм си купил две бутилки прозрачно полиуретаново лепило.Някой ако не знае, и такова има.И аз не знаех, ама вече дори имам в наличност.На АКФИКС е, вика се PA370. :-D
griffin - майстор
Колега с какво ряза вратичките на шкафчето?
egomen66 - майстор
Отлично е станало.С мерак всичко може да си направи човек. :supz: Ето ви малко клипчета и за други домашни приспособления. https://www.youtube.com/watch?v=78waTfy ... 23622A7BAB
cvetankirilov - специалист
[quote="griffin"]Колега с какво ряза вратичките на шкафчето?[/quоte] Ако питаш за чекмеджетата на масата за оберфрезата с един смотан циркуляр на Einhel- ето тук се вижда зад масата дребосъка.
Прикачен файл:
DSCI2086.JPG
DSCI2086.JPG (70.56 KиБ) Видяна 2296 пъти
А пък ако питаш за шкафчетата дето ги правих от масив на тази маса, самоо, че не беше довършена.
griffin - майстор
Тикни и едни колелца с заключване ако имаш ще си улесниш доста живота :-D.
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: