• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 26
Всичко за дърводелството
Добре, че ми каза. На четвъртата снимка си пише, че цангата е 6,35. Много ми заприличаха на твоята и изобщо не се бях загледал. Спести ми 90 лева, даже нямаше да питам продавача за размера.

Поразрових се и намерих планове за фрезата на Holzwerken, само че са на немски и не са за тази, за която бях писал по-горе. Тази изглежда е по-ранна версия. Все пак немците мерят в сантиметри и милиметри, та поне мерните единици няма нужда да си превеждаме (като с инчовете).
Обърнете внимание на плочата, която закрепят отзад. Не е обърнато много внимание на снимките, но тя служи за хоризонтално закрепяне на фреза с регулиране на височината. Не знам колко е пректично, но изглежда хитро решение.
Не ми дава да прикача ПДФ файл, затова го прилагам като снимки.
Еди, ти каза, че смяташ да правиш хоризонтална фреза, какво мислиш за това решение?

Прикачен файл

Fraestisch_Page_01.jpg
Fraestisch_Page_01.jpg (80.91 KиБ) Видяна 2437 пъти

Прикачен файл

Fraestisch_Page_02.jpg

Прикачен файл

Fraestisch_Page_03.jpg

Прикачен файл

Fraestisch_Page_04.jpg
Fraestisch_Page_04.jpg (103.19 KиБ) Видяна 2437 пъти

Прикачен файл

Fraestisch_Page_05.jpg
Fraestisch_Page_05.jpg (116.25 KиБ) Видяна 2437 пъти
Последна промяна от bimbaeco на пон окт 07, 2013 9:19 pm, променено общо 2 пъти.
Ето ги следващите снимки.

Прикачен файл

Fraestisch_Page_06.jpg
Fraestisch_Page_06.jpg (80.98 KиБ) Видяна 2436 пъти

Прикачен файл

Fraestisch_Page_07.jpg
Fraestisch_Page_07.jpg (91.13 KиБ) Видяна 2436 пъти

Прикачен файл

Fraestisch_Page_08.jpg
Fraestisch_Page_08.jpg (82.48 KиБ) Видяна 2436 пъти

Прикачен файл

Fraestisch_Page_09.jpg
Fraestisch_Page_09.jpg (101.35 KиБ) Видяна 2436 пъти

Прикачен файл

Fraestisch_Page_10.jpg
Fraestisch_Page_10.jpg (101.71 KиБ) Видяна 2436 пъти
И последните.

Прикачен файл

Fraestisch_Page_11.jpg

Прикачен файл

Fraestisch_Page_12.jpg
Fraestisch_Page_12.jpg (61.43 KиБ) Видяна 2436 пъти

Прикачен файл

Fraestisch_Page_13.jpg
Fraestisch_Page_13.jpg (59.65 KиБ) Видяна 2436 пъти
Да, поразгледах снимките.Хитро е решението.И аз мислех нещо подобно да направя, но не с такова голямо рамо, а нещо по-малко с по-малък ход, и да не е закрепено на масата, а в отделна конструкция, но още не ми се е избистрило, не е ми е останало време.Не е лоша идеята да ползвам тялото на масата и за хоризонталната фреза - опростяват се нещата, ще я смятам.Зимата ще го мисля по-подробно, както вървят нещата за сега.
Ето планове за фреза, която не изисква собствена маса и е идеално решение, ако трябва да работите на обект или ако работилницата ви е тясна.

Прикачен файл

01.jpg

Прикачен файл

02.jpg

Прикачен файл

03.jpg

Прикачен файл

04.jpg

Прикачен файл

05.jpg
Втората част.

Прикачен файл

06.jpg

Прикачен файл

07.jpg

Прикачен файл

08.jpg

Прикачен файл

09.jpg

Прикачен файл

010.jpg
И последните.

Прикачен файл

011.jpg

Прикачен файл

012.jpg
Не е маса за фреза :razz: , но да покажа новата придобивка от битака. Имаше още нормални работни маси за по 20-на лева. Тази я пазарих за 25лв, има повдигане на височина и отделно накланяне на работната част с менгемето. -издържа 150кг. :partyman:

Прикачен файл

Работна маса.JPG
Хич не е зле масата, доста е стабилна, пък и има регулировка :partyman: .Аз имам една тъпа китайка, 25 пари чинеше нова, дето на третия път маховиците ми останаха в ръцете при затягане, та побългарявах нещата.Ама върши ми работа де, като рендосвам греди и дъски.
Тази малка масичка за фрезоване е идеална за майсторите паркетаджии, дето правят стъпала на стълби и други такива, ще си ги работят на място.
ZEDYCUS написа:Не е маса за фреза :razz: , но да покажа новата придобивка от битака. Имаше още нормални работни маси за по 20-на лева. Тази я пазарих за 25лв, има повдигане на височина и отделно накланяне на работната част с менгемето. -издържа 150кг. :partyman:

Модела е от 80-те години,дори днешните нямат такава опция за накланяне
Ето едно олекотено моделче на маса за оберфреза което ми се видя лесно за направа и практично http://www.youtube.com/watch?v=qUZF3GdS ... gw7z9Od0r3
Я да видим кой ми рови в списъка с масите :lol: :lol: :lol:

Помислих, че някой ми е хакнал профила, защото на клипа отгоре пише Маса оберфреза от tanygani

Радвам се, че успявам да помогна дори индиректно с идеи.

Може да да разгледате и останалите маси в списъка. Списъка ще се допълва, защото тези дни(нощи) изгледах и продължавам да гледам клипове, за да "открадна" идеи за моята маса. Тук съм направил и списък с повдигащи механизми:

http://www.youtube.com/watch?v=Jx_C2P8B ... u21KpuqJVx

засега има само три идеи в него , но още тази нощ ще станат доста!
Намерих плановете, по които Стив Рамзи направи своя подемник (http://www.youtube.com/watch?v=QfjeS5jolBs).
На мен той ми се струва ненужно усложнен и намирам това (http://www.youtube.com/watch?v=3GpWR8-utug) за по-логично.
Ако все пак първото ви харесва повече, ето:

Прикачен файл

001.jpg

Прикачен файл

002.jpg

Прикачен файл

003.jpg

Прикачен файл

004.jpg

Прикачен файл

005.jpg
И последната:

Прикачен файл

006.jpg
Като мъдрих лифта за новата маса, когато закрепвах РАЙДЪР-а, прегледах бая клипове и накрая стигнах до извода ,че най-простото решение е най-ефективно и удобно.Тогава РАЙДЪР-а го направих с един винт и една гайка отдолу.В началото май сложих снимки.Е, сега вече имам друга фреза за масата, ама РАЙДЪР-а е запазен с целия механизъм и за 5 минути може да се сложи и да приведе в действие фрезата.
Еди, ти май единствен си правил механичен подемник. В началото има снимки, но не е лошо да драснеш няколко реда как си го направил, дали си доволен, как включваш фрезата, как сменяш битовете и т. н. Аз поне смятам да преработвам моя, та затова ми е интересно.
Аз мислех, че механизмът става и за новата фреза. С нея какво мислиш да правиш?
Бе да питам аз. Необходимо ли е и защо оберфрезата да бъде на специална си нейна маса? Щото моята съм я сложил на плота на циркуляра и си ползвам едни и същи направляващи, линеали, даже и с 1 ключ ги командвам (само сменям щепсела в контакта под плота).
всичко зависи от мястото с което разполагаш, когато поставиш две машини в една маса е по-компактно,а би ли ги снимал ако може?
Ами аз нямам циркуляр или друг инструмент с голям плот и затова.Пък и ползвам масата и за тезгях и монтажна маса.bimbaeco, ще напиша малко за лифта, ама не сега, че не ми се пише в момента, ама тези дни ще е.
EDI пиши да видим и твоят как е направен ,че тъкмо събирам материали за маса и още се двуомя кой от моделите да направя.Изтекоха ми очите да гледам клипове и да си правя скици,в къщи вече ме бъзикат че ще ставам конструктор.
Но аз си отпивам от винцето и се правя че не ги чувам.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 26

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Дърводелство”