• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Каквито намеря всички стават само гледам да са поне 5мм дебели че тежки неща правя предимно.
Lisko - майстор
Пича от видеото е печен, гледал съм и други негови видеа. Минах ги по диагонал, та може да съм пропуснал ако го е казал, но за мен обяснението че лепилото не допринасяло много за здравината (което е заглавието на първия клип) е тривиално. Във всичките му опити едната дъска контактуваше с енд грейн. При това положение всеки знае, че лепилото е по-скоро за украшение и дори да си подмокрял с разредено лепило, здравината пак е много далеч.

В зависимост от конкретния проект не винаги едната ви дъска ще контактува с ендгрейн и когато не е така, лепилото ще допринася доста по-значително.
bulhomes2 - майстор
mavryt4o написа:
Каквито намеря всички стават само гледам да са поне 5мм дебели че тежки неща правя предимно.
Ама явно са с конусна (не плоска) глава.
mavryt4o - майстор
bulhomes2 написа:
mavryt4o написа:
Каквито намеря всички стават само гледам да са поне 5мм дебели че тежки неща правя предимно.
Ама явно са с конусна (не плоска) глава.
Да да тя е по-малка и става за фи 10
bulhomes2 - майстор
Е цялата ми галимация беше да мога да ползвам винтовете с плоска глава, които могат да се намерят у нас. С тях стягането е много по-добро, а шанса да пренавиеш и разпробиеш долния детайл - много по-малък.
cvetomir_77 - специалист
След като вече съм собственик на това приспособление,

Изображение

вече мога да споделя и опита си. Определено НЕ МОГАТ ДА СЕ ИЗПОЛЗВАТ ВИНТОВЕ С КОНУСНА ГЛАВА при работа с него, особено ако материала е кофти ПДЧ. Винтовете трябва да са от този тип.

Изображение
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Шаблон за криви дупки или как се казва тая джаджа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: