• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Ами айде кръстил съм я вече ,,шведска тройка,,(мъж чука две жени) :lol: от първия линк. :проба:
От втория линк съм я кръстил на руски ,,линейка,, демек линия
А шаблона със скосените дупки съм я кръстил ,,катюшка,, защото наклона на дупките наподобява на легендарната ,,катюша,, със ракетите....лесно е :-D хем нашенско хем със славянско звучене,заеби ги тия немски щуротии дето да си схванеш езика направо. :axe:
joomlla - специалист
sstefanov написа:
И кой ще даде дори и 30 лв като тук е 20.19 лв с доставката до БГ:

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Silverlin ... 0648812735
След една седмица беше при мен. Задължително да се работи с добра стяга!
bulhomes2 - майстор
И моя е от седмица и нещо при мен. Под 19 лв (18 и нещо) беше крайната цена. Стяга - де да знам колко да е добра. Моите са от близката железария. Но нещо кой знае колко отговорно все още не съм правил. Поправка на едно детско столче ми е най-отговорното. И от 5-6 дупки 2 ги зае'ах като "далеко от истината". Ама аз и съм далеко от дърводелец - това ми беше повече да си попълня набора от евентуално използваеми приспособления.
lov - майстор
Да линк от къде го поръча че и на мен ми хареса. И аз не съм дърводелец ама пусти поправки. Завчера ми се наложи да стягам една маса и ако го имах нямаше да я разглабям на съставни части и с малко лепилце и някой винт щях да свърша къде по бързо.
joomlla - специалист
bulhomes2 написа:
http://www.ebay.com/itm/Silverline-Pock ... 5d3e240503
И моя е този този доставчик.
lov - майстор
Поръчах си го и аз. Може да ми потрябва и след година ама нека да има.
bulhomes2 - майстор
Днес гледам едни видии, които съм завил така накриво преди година и нещо на много "кестерме" място и си викам "Ееех к'ъв аматьор съм бил... :lol: "
bulhomes2 - майстор
Мисля да си правя тук друг. Тоя не е стока. Направляващите са късички (сменяемите), далеко от детайла и се налага да "помниш" ъгъла на дрелката, ако държиш да са еднакви дупките.
Та мисля да го направя по схемичката по-долу. Ще ми се в отвора да сложа износоустойчива тръбичка, която да води бургията, но не мога да се сетя къде би могло да се намери подобна тръбичка.
Прикачен файл:
Graphic1.jpg
Graphic1.jpg (43.77 KиБ) Видяна 3314 пъти
bulhomes2 - майстор
Гледай как сам си отварям теми и сам си пиша :lol:
Зор работа за такава тръбичка. По малко по друг начин го направих. Понеже на фрезиста след мен му беше интересно как съм пробил желязото (плътен квадрат 25х25 - 4 лв) пускам схемичката. С дрелката на стойка, лекичко и с масълце.
Прикачен файл:
Graphic1.jpg
Даже и лесно разглобяем усталък за позициониране на детайла му бъкнах. Много съм доволен. С 2 крилчати гайки го монтирам и това е. А преди - стяга за всяка дупка, въртеж... По-натам ще му турна и една пружинка. Сори за качеството, ама вече не щъ скъп телефон.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1SjtjaaqLoI[/youtube]
Не ми гледайте дърводелната сега. Още малко задачи ми останаха и ще си довърша аспирацията (3 турбини трифазни по 400 вата) и ще почистя и бетонирам...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Шаблон за криви дупки или как се казва тая джаджа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: