Всичко за дърводелството
colyo - специалист
Взех си прахосмукачка за пепел от Практикер 1200W за 75лв, но жената се тръшна, че няма да стои до камината и се обезмисли, та си мисля да си я вградя в бъдещата работна маса. Смуче като луда и мисля, че ще върши страхотна работа.
EDI - майстор
Щом ти артисва, слагай я. :partyman:
mimitoni - специалист
EDI написа:
За камини продават прахосмукачки.Някъде към 90-100 лева вървят. http://www.mr-bricolage.bg/prod/otoplen ... rivo/2056/ първата, която ГУГЪЛ отвори, даже 60 лева струва.
Еди да не би да сбърках форума.Нали съм в НАПРАВИСАМ.
EDI - майстор
А, не си. :lol: Ама да пепел са малко по-особени нещата с филтрите, не знам дали си заслужава да си правиш.
Вземи си прахоуловител, ако имаш място за него. Прахоуловителите са с асинхронни мотори - много по издръжливи са от прахосмукачките. Аз имам потапящ циркулят METABO KS216, ползвам го с една прахосмукачка керхер и почти не се отделя прах около машината, но торбичката на прахосмукачката се пълни бързо и се скапва от финния прах. От друга страна прахоуловителя може да изпуска финния прах, ако няма филтър за малки частици, но те са много скъпи. Но ако трябваше да взема само една машина бих предпочел прахоуловителя без да се замисля. Аз използвам един от 10 години. - никакви проблеми не е правил. Купувам си найлонови човали по 20стотинки и това е. А прахосмукачката ден през ден трябва да я чистиш. Ако е с торбичка за многократна употреба така се набива с прах, че след чистене ставаш целия в прахоляци. Освен това едва ли има прахосмукачка, която ще издържи 10 години на този фин прах :). Това решение с прахосмукачките, циклони и т.н. уж за пестене на някой лев е от безмислено. Ще спестиш 100-200лв., но няколко дена ще се въртиш около него докато го направиш и в край на сметка пак няма да е ефективно, компактно и издръжливо колкото един заводски прахоуловител.

Тема "Прахоуловител или прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: