• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 37
Всичко за дърводелството
aleks-83 - специалист
Прикачен файл:
20160321_194416.jpg
20160321_194416.jpg (62.31 KиБ) Видяна 1674 пъти
Прикачен файл:
20160318_201349.jpg
20160318_201349.jpg (42.96 KиБ) Видяна 1671 пъти
Последна промяна от aleks-83 на вт мар 22, 2016 11:42 pm, променено общо 1 път.
aleks-83 - специалист
Много благодаря за коментарите и интереса. Но това е все още не е завършеният вид , трябва да прикача и разширението-плот на които съм монтирал оберфрезата. Мерси за вниманието ще се опитам да ви заинтригувам и напред. :?
mavryt4o - майстор
aleks-83 написа:
Прикачен файл:
20160321_194416.jpg
Прикачен файл:
20160318_201349.jpg
Ами те същите са на един метър от мен на гардероба. Интересно е като идея при този монтаж не вярвам да дадът тази товароподемност но наистина са здрави.Много си изчерпателен влагодаря.а
aleks-83 - специалист
И все пак лично за мен по добро водене за карета от това с линейни лагери на трабш - НЯМА, но трябва да се внимава прахта и пилките и често да се смазва сухш смазки,но за сега ниамах нито времето нито нервите за това и пробвах нещо по просто.Също така е много добър варианта с съчмени телескопични водачи за чекмеджета/монтираш един за друг в противоположни посоки и така на 2 или три релси по между 2 плоскости/ но там проблема с пилките е по кофти
mavryt4o - майстор
aleks-83 написа:
И все пак лично за мен по добро водене за карета от това с линейни лагери на трабш - НЯМА, но трябва да се внимава прахта и пилките и често да се смазва сухш смазки,но за сега ниамах нито времето нито нервите за това и пробвах нещо по просто.Също така е много добър варианта с съчмени телескопични водачи за чекмеджета/монтираш един за друг в противоположни посоки и така на 2 или три релси по между 2 плоскости/ но там проблема с пилките е по кофти
Аз искам да мога да си кача пота на масата 200/80/5 см около 30кг и да го окрайча .Ще заложа за гредата на стоманен дебелостенен профил колкото се може по-широк .Мисля да е 2,5м поне дано да хваща до 80см.Лесно ли настрои да е успоредно на диска .
aleks-83 - специалист
Устройството на "жабките с ролките"е тяло в тяло , като задната част на носещото има 2-а водача с пружинки и болт за натягане - реглаж/който е буквално за 2-3 минути/.
Така че във варианта който направих-от поставянето на водача-реглажа му спрямо диска-поставяне и реглаж на каретката и най накрая реглажа на напречния линеал = 20-25 минути.
aleks-83 - специалист
Вярно каретката е малко нежна но пък се получи така че е прецизна , а и аз работя с по леки материали - чам и то основно за изработка на пчелни кошери и поддръжка на старите ми, изработка на рамки и тн.....
mavryt4o - майстор
aleks-83 написа:
Устройството на "жабките с ролките"е тяло в тяло , като задната част на носещото има 2-а водача с пружинки и болт за натягане - реглаж/който е буквално за 2-3 минути/.
Така че във варианта който направих-от поставянето на водача-реглажа му спрямо диска-поставяне и реглаж на каретката и най накрая реглажа на напречния линеал = 20-25 минути.
Аз тогава вземах 8механизма с 2двуканални шини по 3метра и като цена не помня май не беше скъпо за твоята колко излезна. Водещата греда ще се хваща странично за чугунения плот но трябва да измисля да се регулира поне по 5мм във всички посоки да обере евентуални леки неточности след поставянето на каретката.
griffin - майстор
леле, това чудо е станало огромно :-D
колко имаш от дясно на диска?
aleks-83 - специалист
За 3 метра шина и 4 ролки ~=13-14 лева, мастара 20 лева
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 37

Тема "Доработка на циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: