• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 37
Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
Ето за клип за да добиете по-ясна представа за "шейната"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MoRSgIsV7k4[/youtube]
cvetomir_77 - специалист
Бих искал да знам от какъв шперплат си правите доработките. Аз си купих от завода, ама да ви кажа голям боклук е. Както и да си правя линеала все се криви (като режа прав ъгъл не мога да изкарам ) - явно му трябва арматура :lol:. Накрая ще го изхвърля и ще си го направя от бук или дъб. Така направих на фрезата и нямам проблеми.
griffin - майстор
Линеала поне на моя е две железа правоъгълник, отстрани е облечено с шперплат с гетинакс който зех от някакъв боклучарник. Шперплата е само за улесняване на плъзгането и да пазя диска :) няма носеща функция.
bulhomes2 - майстор
Ма той линеала не може да ти прави прав ъгъл. Каретката го прави. А бук или дъб се измятат повече от шперплата. Отбий се някоя събота или неделя да ми видиш линеала от шперплат! И да иска не може да мръдне.

ПП. Бях го показвал някъде и тук.
cvetomir_77 - специалист
Едно време беше буков и един лист двама човека едвам го носеха. Сега е тополов - един лист го нося сам и е по-мек от чам. Май сегашния става само за кофражи.
cvetomir_77 - специалист
Съгласен съм за каретката, ама линела (частите му са изрязани на италиански циркуляр за 18 000 лв и всичко е идеално право) след 4 дена престой явно е поел влага (тополата) и е станал като дъга, която точно в средта където е диска има вдлъбнатина почти 1,5 мм. Това прави около 0,5 градуса. Ако решиш да изрежеж квадрат 30х30 см (4х0.5 градуса = 2 градуса) т.е. никога няма да получиш квадрат.
griffin - майстор
Нали за линеала за разбичване говорите
Изображение,
той може да се направи и от шперплат но трябва да се усили работо което го държи подобно на случая
Изображение
cvetomir_77 - специалист
За пореден път съм прав :). Иска си "арматура". Ама аз нали винаги гледам да няма допълнителни тежести. Май ще трябва да отида да си купя някоя стабилна алуминиева греда.
bulhomes2 - майстор
Ама ти сигурно си взел от обикновения шперплат. Вземи си ламниран (кофражен, корабен, ...)! Има бракуван по 42-3 лв и за такива работи е идеален.

Грифин, това твоя циркуляр ли е? От Матиас Намкойси ли видя системата с колелетата долу?
griffin - майстор
Не е моя колега аз съм с някакво китайче макалистър
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 37

Тема "Доработка на циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: