• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Всичко за дърводелството
DundyTheCroc - майстор
Аз проблема с хубавия пирограф си го реших като го сглобих сам, 4 лева за проводник и 10 за реостата за реглаж. Нихром намерих с няколко дебелини, сега сам правя накрайниците, лесно се кове, стават каквито искам. Проблем е само, че аз съм техничар, не художник, а жената напоследък не го е пипала, пирографа де :)
vstoyan - помощник
Живот и здраве имам много проекти и малко време :).Когато задобрея тогава мога да си позволя да продавам в световен мащаб,но важното е,че всеки ден се стремя да съм по добър от предишния!
vstoyan - помощник
DundyTheCroc написа:
Аз проблема с хубавия пирограф си го реших като го сглобих сам, 4 лева за проводник и 10 за реостата за реглаж. Нихром намерих с няколко дебелини, сега сам правя накрайниците, лесно се кове, стават каквито искам. Проблем е само, че аз съм техничар, не художник, а жената напоследък не го е пипала, пирографа де :)
Можеш ли да качиш някоя снимка ако не те затруднява :)
Еднорог - специалист
vstoyan написа:
Благодаря! :) Имам страница във фейсбук там са почти всичките ми творения заповядайте да ги разгледате
https://www.facebook.com/Изкуство-и-Под ... 316533961/
Ха, оказа се, че съм я харесал тази страница отдавна. :)
DundyTheCroc - майстор
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... &start=200
Ето тук съм сложил няколко снимки на пирографа, обаче претърпя известни промени. Вторичната намотка остана на твърди 2 волта без извод от средната точка. Буксата за накрайника е преместена горе в дясно, на нейно място е копчето на реостата. Кутията е разпробита под, до и над реостата за по-добро охлаждане, макар че като цяло не грее много, а трафа почти не се затопля.
vstoyan - помощник
DundyTheCroc написа:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... &start=200
Ето тук съм сложил няколко снимки на пирографа, обаче претърпя известни промени. Вторичната намотка остана на твърди 2 волта без извод от средната точка. Буксата за накрайника е преместена горе в дясно, на нейно място е копчето на реостата. Кутията е разпробита под, до и над реостата за по-добро охлаждане, макар че като цяло не грее много, а трафа почти не се затопля.
Честно казано не разбирам много от електротехника,но повече ми се искаше да видя какви накрайници си изковал.И от колко до колко градуса увеличава и намалява температурата?Аз се справям с ключ за лунички с него намалявам температурата за да се получи контраста и светлосянката.
DundyTheCroc - майстор
С ключа за луничките можеш да регулираш пирограф с нагревател, но не и като моя с трансформатор. Аз ползвам 25 ватов реостат на първичната намотка на трафа. Реглажа е от почти студен накрайник до бяло, 0.8 мм нихромов накрайник ако го задържа на мах мощност и изгаря много бързо. Ще снимам накрайниците когато имам възможност.
vstoyan - помощник
Тук съм снимал процеса на работа на едно от любимите ми творения.Дървото е бук и ми харесва как се рисува върху него

Изображение
vstoyan - помощник
Това са моите медальони.На някои съм използвал акрил.Размера предимно им е 3-4 см. и се изработват трудно спрямо големината им

Изображение
vstoyan - помощник
Започвам ново творение репродукция от картината на Васил Горанов.Измислил съм и оригинална дървена поставка

Изображение
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "Пирография" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: