• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Всичко за дърводелството
MamaMy - майстор
Докато търсех нещо в гугъл, още не бях дописъл въпроса и случайно попаднах на тези снимки:
https://www.google.bg/search?q=Wood+Bur ... CAYQ_AUoAQ

Може и да са полезни на някого
monilan - специалист
Благодарско, много добри неща има там :)
DundyTheCroc - майстор
Приключих хардуерната част по пирографа, има дребни довършителни неща, но основното е готово. Първи тест, жената го нахвърля за 2-3 минути :)
Изображение
ZMeyGorianin - майстор
shotik написа:
Ето снимки на кутията от Троянски манастир,купена на 28.VI. 1959 г.Като я гледам ,ми се струва ,че с блажна боя рисувано,но може и да е с друга,но това е в духа на 50 години на миналия век.Размерите са 22 Х 12 Х 6 см.Преброих осем различни щампи,вероятно сменяеми нагреватели ,с които се е постигнало тези композиции.
Прикачен файл:
CIMG2271.JPG
Прикачен файл:
CIMG2273.JPG
Прикачен файл:
CIMG2274.JPG
Прикачен файл:
CIMG2275.JPG
Прикачен файл:
CIMG2276.JPG
Почти не е ползвана ,почти като нова,а е на 55 години !
Точно с такива кутии ни искаха при постъпване в казармата през 77-ма год.
DundyTheCroc - майстор
Така, пирографа вече е напълно завършен, направил съм различи размери и дебелини връхчета, реглажа работи от почти студен проводник до бяло, поне с 1мм нихром. Първото произведение на жената не се получи зле, но е на някакво екзотично дърво, на което му избива маслото както при горене, така и при боядисване. Върху какво е най-добре да се рисува, определено трябва да е светло и възможно най-гладко?
Изображение
griffin - майстор
Пробвал ли си топола? Тя е едно от най-белите дървесини които съм виждал и е с ниско съдържание на смола (поне според мен). Единствения минус е че кофти се обработва има склонност да се кърти като я пускаш на абрихт, но не е невъзможно де. Освен това понеже се води кофти дърво може би и цената ти ще е много ниска ;)
DundyTheCroc - майстор
Не сме пробвали топола, в момента имаме разни изрезки, предимно от екзотична дървесина. Плоскостите ще ги търся готови, трудностите с обработването не ме вълнуват много, понеже без това нямаме на какво. Ако някой е решил да си прави сам пирограф мога да помагам със съвети, моя го докарах работещ добре след много четене и проби :wink:
monilan - специалист
Липата също е много добра за пирографиране, структурата и е еднородна, бяла е и стават отлични работи на нея.
profesionalist_wood - майстор
Абе тия китайци само боклуци пирографи ли ще правят? В един магазин ги видях :x С вид на поялник и слаби със смешни човки... Ех къде са времената на качествените руски пирографи? Във всички държавни училища ги имаше за децата в часовете по Труд и Техника
DundyTheCroc - майстор
То нали и аз първо взех китайче, та после се занимавах да пренавивам траф и да правя истински.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Пирография" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: