• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 47
Всичко за дърводелството
Hplane - специалист
Останал съм с впечетление, повечето стари инструменти с щампа на някоя американска или западно-европейска фирма са добри,
npelov - специалист
Аз имам две от дядо ми. Харесвам си ги много, но изпуснах едното и прецаках единия ръб. Бях го направил да реже тоалетна (във въздуха, не върху подложка). Сега го изравних (затъпих), но нямам сили да го изостря отново. Шкурката 300 в/у ПДЧ вече се е износила, а ПДЧ-то се е подуло. Може би ще ползвам лепило за обувки на хенкел и плочка. Само не знам как ще нанеса тънък слой - много бързо засъхва това лепило. Обаче си купих едно 6 мм от баухаус, че по едно време ми излипсва такова. Беше доста остро и полирано още от магазина. Към 20 и нещо лв - не е от най-евтините. Но добре бръсне напречно бук и след това няма проблем с хартията (за тоалетна хартия няма достатъчно режеща повърхност). Като го острих ми се стори по-твърдо от старите на дядо ми. Но не мисля да го пробвам на стъкло :)

Прикачен файл

D70_6781a.jpg
griffin - майстор
Това по спомен е известна марка, виждал съм ги по разни сайтове тия черешки ;).
За лепилото потърси неопреново лепило по магазините, но търси по течно в българия не знам как се води точно, иначе за това лепило трябва да лепиш именно като спре да лепне на пипане повърхността т.е като го оставиш да диша 10-15 мин след нанасяне и на двете повърхнини. Има и спрей такова лепило но там слоя става приблизително равен ;).
Hplane - специалист
Колега вземи си плочка или стъкло.Пръскаш малко вода на нея,малко на шкурката и става достатъчно стабилно.Ако шкурката не е водна обаче няма да стане.
Bradley - специалист
тая марка с двете вишни не е лоша - поне това съм чел по форумите

иначе си се оглеждам за "socket chisels"

Изображение

не че толкова ми трябват в момента, но защо да давам 15 кинта за нарекс /това са масовите длета за хоби цели в бг в момента/ като ако мога за 10-на да намеря нещо немско, ангlийско или френско - просто да си имам занимаваm да ги възстановявам и точа

иначе като реша да отделя средставата станли серия 750 или ъруин марпълс

чудя се има ли човек нужда от mortise chisels /за длаб и жлеб/ половин инч и инч ако ще се занимава с иглолистна дървсина 5х5 или 10х10см
bimbaeco - майстор
По ред на номерата:
Длетата на Пелов са "Киршен". В Щатите са известни като Two Cherries. На хартия са сред най-добрите в света.
Брадли, според Пол Селърс не ти трябват длета за длабове:
https://www.youtube.com/watch?v=q_NXq7_TILA
https://www.youtube.com/watch?v=aBodzmUGtdw
Аз наскоро си купих такова (за длабове), но още не съм имал възможност да го използвам. Като го заточа, може да го снимам и да напиша два-три реда впечатления, ако ти е интересно.
Bradley - специалист
Всяка информция е полезна :partyman:

да допълня за немските длета - http://www.fine-tools.com/stemmb.html ей ценички от немски сайт
nikolson - майстор
Bradley написа:
Всяка информция е полезна :partyman:
да допълня за немските длета - http://www.fine-tools.com/stemmb.html ей ценички от немски сайт
Именно в посочения от Bradley сайт на dieter schmid прочетох, че качествените длета са с успоредни ръбове от горната страна, а по-евтините не. Не съм някакъв спец, но споделям написаното в сайта им, че инструментите от въглеродна стомана са по-добри от "неръждаемите", само че искат повече грижа.
Hplane - специалист
Bradley написа:
тая марка с двете вишни не е лоша - поне това съм чел по форумите

иначе си се оглеждам за "socket chisels"

Изображение

не че толкова ми трябват в момента, но защо да давам 15 кинта за нарекс /това са масовите длета за хоби цели в бг в момента/ като ако мога за 10-на да намеря нещо немско, ангlийско или френско - просто да си имам занимаваm да ги възстановявам и точа

иначе като реша да отделя средставата станли серия 750 или ъруин марпълс

чудя се има ли човек нужда от mortise chisels /за длаб и жлеб/ половин инч и инч ако ще се занимава с иглолистна дървсина 5х5 или 10х10см
И аз търся такива длета от скоро, но още не съм намерил.
Темата се разводни нещо.Ако може някой модератор да отдели постовете за длетата в отделна тема. :partyman:
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: