• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 47
Всичко за дърводелството
Hplane - специалист
Мерси.Интересни схеми-тези дни ще пробвам номера с линийката :partyman:
npelov - специалист
Bradley написа:
Този нож влиза в едно евтино блок ренденце - него го ползвам вместо (докато си намеря читав) spokeshave като си оформям дръжки за инструменти (брадвички, чукове, на томахавката за хвърляне/забиване, че често ги чупя - такива неща) и дефакто ножът работи само в средата - затова и не съм се занимавал...

---------

като се заговорихме за рендета и ми хрумна следващият път като ходя до ташев галвинг да си взема едно от дървените - гледам са по 20-на лева - интересно ми е каква ли е разликата с металните - сигурно са доса по-леки + пада едно ми ти настройване на ножа :? :lol: :lol:

--------

голяма краста са тея рендета - нито съм дърводелец, нито ме бива в направи си сам проектите особено, обаче ги намирам за много интересни и функционални инструменти - живи и здрави до два месеца почвам с ремонта на новия апартамент и съм си намислил да си правя леглото и плота за масата сам и ще падне едно яко рендосване - или както му се вика - намирам си поводи да си купувам играчки и да ги използвам :finga: :finga: :finga:
Е щом е блок плейн най-вероятно е със скосяването нагоре. Тогава няма кой знае какъв смисъл от заобляне. Между другото блок плейна е идеален за заобляне на дръжки от всякакъв вид. С него направих дръжка за пиличка за нокти. Разбира се като дялам толкова малки предмети непременно си свалям малко кожа тук там...

Оня ден хванах дървеното - супер леко е, но моето острието на ножа не е под 90 градуса и едната страна реже повече. Друг проблем беше, че му беше много отворена "устата". Аз залепих една лентичка бук да го затворя малко. Сега е 3-4мм, беше 7. Трика е като дойде момента на фината настройка да чукваш съвсем леко. Аз преди не знаех как да дръпна ножа назад и всеки път като го изкарам прекалено много почвах от начало.

Но все още не съм успял да изкарам добра стружка от него. Сигурен съм, че проблема е в мен.
npelov - специалист
Брадли, ако пускаш линк ползвай следния формат:

[ url = viewtopic.php?f=35&t=45148&p=735508#p735508]описателен текст[ /url ]

Така не ти реже линка. В примера съм сложил интервали за да не го приеме като линк. Иначе изглежда ей така:
описателен текст
wanderer - специалист
  • колеги, кажете две приказки за това нЯщо. вече 5-6 години откакто ми го даде един приятел, но нямам идея за какво точно се ползва. марка няма, само номер 20 се чете. интересно ренде, макар че тая страст гледам да я заобикалям засега. почти не работя с рендета, нямам много понятие от тях, та затова извинете ми лаишкия въпрос

Прикачен файл

IMG_7636.JPG

Прикачен файл

IMG_7635.JPG

Прикачен файл

IMG_7631.JPG
griffin - майстор
Това не е ли ренде за дъги?
Тоя винт в средата като се навива да се променя дъгата на основата. Колегата беше показвал нещо подобно, но не запомних точно конструкцията как беше, но огъва ли се основата според мен е това :).
wanderer - специалист
точно! като се навива или развива винта в средата, основата на рендето се вдлъбва или изпъква. гледам всичките му карантии май са си на мястото, само онова лостче което се мърда наляво или на дясно нещо е откачено. за какво се използва това ренде?
bimbaeco - майстор
Използва се за заглаждане на дъги и по специално вдлъбнати - изпъкналите може и с право ренде. Скъп подарък са ти направили, използваи си го със здраве.
Това е номер 113, но работи по същия начин.
https://www.youtube.com/watch?v=O3MhlrUo2dY
По-евтин вариант за дъги е коларско ренде примерно 51 или 151.
profesionalist_wood - майстор
Все гледам някой изкупува бясно рендета в продавалника и после виждам същите реставрирани да се продават от един и същ човек....... :lol:
Bradley - специалист
Гледам в аукциона се продава едно ренде с макра skandia - някой чувал ли я е - щото на мен не ми е позната - пише че е фрг производство, така че нормално на мен да не ми говори нищо щото съм се родил след падането на стената :? :lol: :lol: :lol:

-------

а за olx-а - седи вече седмица и нещо едно 5 1/2 рекорд и ме съблазнява ама събирам за оберфреза
npelov - специалист
profesionalist_wood написа:
Все гледам някой изкупува бясно рендета в продавалника и после виждам същите реставрирани да се продават от един и същ човек....... :lol:
"реставрирани" според мен е силно казано. Да реставрираш напълно едно ренде за да го продадеш с 20-30-50 лв по-скъпо не си заслужава. Може би само почиства ръждата. Не че съм реставрирал много рендета, но и така мога да кажа, че не е лесна работа.
Да търкаш два дни за 30 лв не е добра сделка.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: