• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 47
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
=D> Много хубав е станал.
Bradley - специалист
Много арно


------------

да оплакнем окото по едни чужбински сгодини


https://www.youtube.com/watch?v=V8u9duV ... nToolworks
npelov - специалист
Ето едно длето заострено с диамантеното точило Eze-lap super fine (1200) и след това дясната страна мината през шкурка 1500-2000 (не помня точно). Разликата е доста драматична.
Прикачен файл:
D70_6957a-chisel-sharpening.jpg
Hplane - специалист
Днес заточих ножа на споукшейва и приключех с него.След време може да сваля старата боя и да нанеса нова но засега ми стига.Тези дни ще направя по хубави снимки, защото на живо изглежда по-дабре.Работи чудесно.
Изображение
Изображение
Изображение
npelov - специалист
супер е! Ако искаш намажи го с преобразовател на ръжда. Образува защитен слой - става и за без боя, а пък е и добър слой под боята като решиш да боядисваш. Само го измий и подсуши след преобразувателя. И махни ножа докато мажеш.

Аз си накиснах накрайниците за винтоверта за около час-два и вече не ръждясват (само евтините, по-качествените си имат покритие).
Bradley - специалист
Много ми харесва...
Hplane - специалист
На няколко места се споменава да се натърка основата със пчелен восък.Как точно става?Аз взех едно парче восък и тръкнах няколко пъти основата но вместо да върви по-лесно сега върви май по-трудно :?

btw-От цялата работа най мразя да изравнявам основата, а всичките рендета дето имам все ми се падат със много неравни основи :-D
griffin - майстор
пчелен восък ли търкаш или свещ?
Bradley - специалист
най-накрая намерих време да обработя клиповече със заточването на нож за ренде, които бях заснел преди има няма два месеца

- предполагам до довечера или утре сутрин ще ги кача

Изображение
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: