• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за дърводелството
big_death - специалист
Добре де колеги , тая "дълбочина от 0,4мм. не може ли да се регулира от линеала , демек да взима по-малко материал, и от там да пасне/легне без хлабина ?- или се бъркам .
EDI - майстор
Ако разликата му се получава от двете страни на детайлите, може.Аз не срещнах подобен на колегата проблем при фрезоването на дъбовите надлъжници, хем бяха дълги около 2 метра.
nikolson - майстор
И за мене прегледай линеала. Тази разлика би предизвикала биене при тези обороти.
brum - майстор
Като си говорите за фрезери - тези читави ли са?

http://www.tashev-galving.com/127+HTC+5 ... 0%BA%D1%82

Или да ми препоръчате нещо друго с 6мм опашка. Търсят се основно фрезери за оформяне на ръбовете на обработваният детайл (тези със закръглянията примерно) . Трябва да е 6мм, че това е най-големият диаметър за опашки на машината на която ще ги ползвам. Машината е CNC рутер със 1500W мотор.
EDI - майстор
Може и от линеала да е, да мърда при рязането.Фрезера се настройва, като малкия диаметър /вътрешния/ се равнява по равнината на линеала.Самото зъбче, което се получава трябва да е малко по-плитко, да не подпира и да не дава хлабина при сглобката, т.е. челата да могат да се напаснат идеално.Брум, тези комплекти по принцип са средна хубост, ни лоши, ни добри.Ще ти вършат работа, аз също ползвам фрезери от подобни комплекти, добре си режат.По принцип със 6 мм опашка избора е ограничен в България, няма голям избор, освен от ТЕКА на парче, понеже цените дебели за комплекти.Ето БОШ-овския комплект - http://www.toolsfactor.com/Bosch/%D0%9A ... D0%BC/2322 ама е скъп.Комплектите на ниски цени са все от този сорт на ХИТАЧИ-то.За СНС съм гледал из мрежата фрезери, ама цените им бяха доста високи, до колкото помня.
cvetomir_77 - специалист
EDI написа:
Може и от линеала да е, да мърда при рязането.Фрезера се настройва, като малкия диаметър /вътрешния/ се равнява по равнината на линеала.Самото зъбче, което се получава трябва да е малко по-плитко, да не подпира и да не дава хлабина при сглобката, т.е. челата да могат да се напаснат идеално...
1. Линеала няма как да мръдне. Направен е доста стабилно и захващането към масата също е стабилно.
2. Аз меря с шублера диаметрите на фрезера и се оказа, че има разлика в размерите на зъбите, които или трябва да се с еднакъв размер или обратно (в случая средния зъб излиза с 0,4мм над горния, а според мен би трябвало горния да наддава ) за да може при сглобката хлабината да остане в средата на детайла, където ще е лепило.
EDI - майстор
Ако само зъбчето излиза, може на шмиргела, както каза по-горе един колега.Там не гониш размер по Ф и дори да кривнеш пластината, не е проблем.Довечера ще премеря моя фрезер да видя дали има разлики.
cvetomir_77 - специалист
Ето това е проблема. Проблема не може да се реши с шмиргел. Проблема ще се реши, като оставя фрезера по-навътре (зад линеала) и материала там изобщо да не се докосва до тази работна част.

Прикачен файл

$_578.JPG
$_578.JPG (78.11 KиБ) Видяна 2594 пъти
Последна промяна от cvetomir_77 на чет ное 06, 2014 10:57 am, променено общо 1 път.
brum - майстор
Т'ва може и да не е дефект. Премери 4те диаметъра. Да не се окаже, че при липсващите два също имаш разлика от 0.4мм :) .
cvetomir_77 - специалист
brum написа:
Т'ва може и да не е дефект. Премери 4те диаметъра. Да не се окаже, че при липсващите два също имаш разлика от 0.4мм :) .

В другите диаметри няма разлика. Абсолютно еднакви са.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Фрезери за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: