Всичко за дърводелството
radius - майстор
Почнах ги, от най-лесните модули. Става доста точно, диагоналите преди корекция са макс.с 1-2 мм разлика. Имам проблем с кантирането(на изрязаните вътрешни ъгли), макар друг път да съм го правил по същия начин. Лепя с Момент. Мажа плоскостта, мажа канта тънко,изчаквам да дръпне и залепям със силно притискане. На другия ден не е доволно здраво,т.е. здраво е но далеч по-слабо от фабричното. Къде ли е проблема?
ZEDYCUS - майстор
Лепи с хелмитекс. Мажеш, изчакваш да засъхнат и лепиш.
radius - майстор
Точно така правя. По-рано като съм кантирал, ползвах Момент от кутия -на цвят кафеникаво,сега това от тубичката е по-скоро бяло. Освен наистина да е от лепилото, но това означава с тъга в душата да отпоря кантовете и да ги презалепя. Днес пробвах с повторно обилно намазване на плоскостта, че доста попива, пък да видим...
joroantonov - специалист
Момента си е бял по принцип, аз като цяло не го харесвам - съхне бързо. Пробвай с двойно мазане на ПДЧто - мажеш, съхне и след това пак. Ако си намериш вземи Хелмевект - двойно по-евтино и поне за мен много качествено.
П.С. За тънък кант не го изчаквай да изсъхне съвсем. Ако го чакаш ползвай гумен чук.
radius - майстор
И гумен чук ползвах, ще видя тия дни резултата от двойното мазане, но май ще сменям лепилото, както ме съветвате.
radius - майстор
Днес взех 1,5 кубика :lol: разкроени плоскости за целия етаж 2 - гадрероби, легла, шкафове. Идната зима ще си имам занимавка...
Ще пусна снимки на кухнята и хола, че станаха доста добре нещата.
Прикачен файл:
Untitled.jpg
Untitled.jpg (73.88 KиБ) Видяна 906 пъти
Гост - специалист
Хубаво количество материал. Доста работа те чака. А ние очакваме снимки ;-)

Тема "Въпроси около изработка на кухня и секции" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: