• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Днес понапреднах със сгъваемата работна маса. За съжаление се наложи да сменя тотално плана по намокрящи причини(личат си на стената) Свалих дървените крака и направих нацяло метална конструкция от кутия 50х50х2мм, които намерих в пункта за скрап. Горе и долу за пода е с анкери 12мм. Стената е от Итонг и не държи нито дюбел нито амо винт, поне пода и трегера са от бетон.
В горно положение се задържа с два заварени болта м10 за кутията и уши в рамката за плота. Плота и краката ще могат да се свалят.Ще направя по близки снимки на пантите като го боядисам.
Остава да измисля как да се застопорява сгъваемият крак като го разгъна, заварка на един рафт полица-отгоре на него ще има и лампа. Шлайфане на заварки и боя(няма да е зелена :weedman: ) и монтиране на плота от МДФ. :partyman:

Прикачен файл

23092015303.JPG

Прикачен файл

23092015311.JPG

Прикачен файл

23092015313.JPG

Прикачен файл

23092015314.JPG

Прикачен файл

23092015315.JPG
griffin - майстор
=D> Това колко става тежко, че трябва ли да ти даваме титла за тежкоатлет хихих :)
cvetomir_77 - специалист
Ама тук сме се събрали все изобретатели :weedman:
ZEDYCUS - майстор
Харесвам тежки и стабилни машини и маси. Без мдф е нормално повдигането, рамката е към 13-15кг, ако стане много тежко с него не ми пречи да добавя и някой амортисьор от спалня 800NМ. Като се замисля май ще трябва да е 1200нм като добавя менгеметата. :wink:
Не сме изобретатели, а направи самковци. :lol:
nikolson - майстор
ZEDYCUS написа:
Остава да измисля как да се застопорява сгъваемият крак като го разгъна

Това е лесно, с шарнир като на масата, хванат на долните крака на стойката към стената. При вдигане на масата, вдигаш и него да се прибере към стената. При спускането и, се спуска надолу и се закрепват към краката на масата. Само че, работният плот ще трябва да го сваляш при всяко прибиране, заради менгеметата.
ZEDYCUS - майстор
Отдолу не ми се иска да добавям никакъв друг профил да надстърча, заради колата, като отварям вратата няма много място. Мисля само една планка да заваря челно пред крака, който да се застопорява с болт за нея.
Менгеметата няма да пречат, ще се монтират под плота, като го повдигнеш остават от предна страна. Демек от моите ще слагам. :) Едно шлосерско ще добавям само като ми потрябва със стяга. :partyman:
ZEDYCUS - майстор
Има, но вече не са ми необходими. 0 :partyman:
Последна промяна от ZEDYCUS на чет сеп 24, 2015 10:14 pm, променено общо 1 път.
vladilen - специалист
ей тази може и да се разхожда че и сгъва
http://www.instwood.com/2014/09/blog-po ... -post.html
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23

Тема "DIY: Работна маса/дърводелски тезгях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: