• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23
Всичко за дърводелството
griffin - майстор
По добре да нараняваш масата отколкото инструментите :-) мдф-а ще издържи бая бой преди да трябва да го смениш. Ако трябва да се усили няколко ръце боя или лак вършат хубава работа :-)
npelov - специалист
А, бе има разум в думите ти ... И все пак стегите ще го направят на пух и прах. А и МДФ-а не харесва вода. Малко да има пукнатини в лака и да се намокри - стегнеш ли го със стяга ще стане на пихтия. Може пък да е мек шперплат - няма да тъпи инструментите. Сега като казах стяга и се сетих че отдолу трябва да е здраво също.
griffin - майстор
Ами на неговата маса слага и тества, мойта уж е пдч обаче вече стана на салата :-D, няма нищо вечно.
ZEDYCUS - майстор
Mdf е мек, но ще го лакирам с двукомпонентен лак за паркет. Боядисвал съм и преди -масичката за пробиване на отвори за панти е с такъв, не е мръднал лака досега.
Масата я боядисах завчера трябва да е изсъхнала, но ще я довършвам другата седмица. Днес взех още една лампа за под рафта и нея тябва да монтирам.
Ако прявя нещо по замърсяващо или цапащо смятам да слагам една гума от печатен цилиндър за офсет, не се и хлъзга на него. :partyman:
Горе трегера и долу пода е бетон и лепнах 12мм анкери 80мм. :cool:
пишман_майстор - майстор
Голямо желание имам и аз за тезгях. От качените линкове почерпих много идеи за направата му.
Намерих един в лошо състояние. От него ще ползвам само някои неща/механизмите . Ще го правя наново. Само се чудя с какъв материал да е . Имаме доста салкъм в нашия край, мога да си поръчам някоя и друга трупа и да го занеса за разбичване. Но ще мине и време, докато стане годен за обработка.
griffin - майстор
от каквото и да го направиш важното е да ти е удобен за ползване, ако работиш с по-мокър материал има опасност да мръдне. Аз ползвах мокър чам и масата стана малко по ниска с времето, остаря :-D
npelov - специалист
А бе откъде вземате механизми за стяга за тезгях. Повечето цени са равни на цената на тезгях на старо. Днес гледах пак поредицата на пол за тезгяха, та се надъхах. Това бюро дето го ползвам е като лодка в океана. Чудя се има ли смисъл да му ударя едни крака за стабилност и един плот отгоре (бюрото е толкова огънато, че ако леко натисна по-тънка летвичка не се рендосва). Целта е да му ползвам чекмеджетата и шкафчетата. Или да сглобя тезгях от нулата.

Проблема на бюрото е че е близо 70 см на ширина и към 1.60-1.80м дължина. Ако искам да мога да хващам неща със стеги за него трябва плота отгоре да се подава още 10 см защото чекмеджетата и вратичките пречат. Става много голямо за гаража. Мога да го разпарчетосам за материал и на негово място да сглобя нещо по-малко.
npelov - специалист
griffin написа:
от каквото и да го направиш важното е да ти е удобен за ползване, ако работиш с по-мокър материал има опасност да мръдне. Аз ползвах мокър чам и масата стана малко по ниска с времето, остаря :-D
Мда. Всички продават материал за сух, но колко е сух е друг въпрос. Добре е като се вземе да постои 1-2 седмици в помещението, в което ще се ползва за да се изравни влажността преди да се обработва.
пишман_майстор - майстор
Трябва да питаш ZEDYCUS гледам едни негови , много са хубави и добре направени.
П.п. за стегите де.
ZEDYCUS - майстор
Тъкмо щях да пиша, че някои си ги правим сами. Пуснал съм линк към детайлите http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 0&start=60

Па ако има мераклии има в момента едно свободно с бенчдог. Забравих има и минимално подобрение отваря се вече на 24см без челюстите. :-D :partyman:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23

Тема "DIY: Работна маса/дърводелски тезгях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: