• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
cvetankirilov написа:
Прикачен файл:
DSCI3598.JPG
Прикачен файл:
DSCI3599.JPG
Тази не е от дърва за горене, но е от какъв ли не отпадъчен материал,Дъски от палети и едни бичмета, дето бяха на едни скари за цигли,от които е плота, краката са от едни стари греди за кофраж, абе събирах разни работи дето ми хванаха окото и така.За подарък е и ще стои под един навес на открито, та затова реших плота да е малко по- дебеличък, а и не ми се рендосваше повече, то и така се побърках да ги докарам еднакъв размер. до довечера ще има още развитие, ще заобля малко краката и ще шлайфам още плота
потрудил си се доста браво
kendal - специалист
Значи лудите дето гледаме от нищо да направим мебел се множим, радвам се когато от на вид нищо не струващ материал се изработи нещо което ще ни служи вярно дълго време.
bulhomes2 - майстор
Става. Следващия път изшлайфай всички детайли, преди да ги сглобиш! С няколко шкури, намаляващи една след друга. След последната намокряш детайлите и след изсъхването (ще видиш, че вече не са гладки) пак зашкурваш. Тогава няма да си личи изобщо, че са от отпадъчен материал.
mavryt4o - майстор
bulhomes2 написа:
Става. Следващия път изшлайфай всички детайли, преди да ги сглобиш! С няколко шкури, намаляващи една след друга. След последната намокряш детайлите и след изсъхването (ще видиш, че вече не са гладки) пак зашкурваш. Тогава няма да си личи изобщо, че са от отпадъчен материал.
Е да ама бора как да му скриеш множеството дефекти
griffin - майстор
=D> много добре е станала масата колега
EDI - майстор
Няма да ги криеш, ще ги подчертаваш дефектите.Шлайфаш си плоскостта, а на дефекта го разширяваш в по-плавна крива и му заглаждаш малко ръбовете.Бомба си е масичката, ама ми се види малка за под навес, няма да събере цялата материална част, ще трябва още една помощна маса да правиш. :-D :lol:
cvetankirilov - специалист
Ами тя тази е помощната, бре :-D 115 на 85 см е плота, нядавам се за двамата дето ще си вечерят навън да им стига
mitko64 - майстор
kendal написа:
Честно казано доста бях "повяхнал" изгоряха ми половината важни машини ,който не е попадал в подобна ситуация само той не знае какво е,но всичко е зад гърба ми вече ,като гледам какво се получи с гардероба в аварийни условия ,няма да се отказвам ,имам много работа по завършване на работилницата ми,а на всичко отгоре трябва да си набавя наново фреза , щрайхмус,и още куп други неща ,но важното е да сме здрави ,другото е просто без значение.
Моите съболезнования, моята ситуация е същата след взрив на газова бутилка, горе долу по същото време(навръх 3 март). Накъде 4 хилядарки съм назад. Добре поне, че щилките ми бяха в друго помещение.Важното е че няма жертви!
cvetankirilov - специалист
Обкантен, изшлайфан и монтиран. утре лак :)
Прикачен файл:
DSCI3602.JPG
DSCI3602.JPG (62.79 KиБ) Видяна 1284 пъти
Прикачен файл:
DSCI3603.JPG
DSCI3603.JPG (61.41 KиБ) Видяна 1284 пъти
Сега не ме карайте да го въртя повече, да ви показвам и други положения, че вече подкарвам виното и никакво снимане повече :partyman:
bimbaeco - майстор
Не е добра идея да обкантваш масивен плот. Дървото се свива и раздува напречно на влакната и кантът ще го спира. Вероятността плотът да се сцепи през лятото е много голяма.
Иначе браво за масата - много стабилно си направил конструкцията, а това, че е от "отпадъци" на мене лично най-много ми допада :drinkers:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Маса от дърва за горене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: